-
Elismerés Sinkó Ottónak
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.
2025.12.10. -
Együttműködés és
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.
2025.12.04. -
Fejlesztések a Continestnél
Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.
2025.12.02. -
30 éves a Mondelēz székesfehérvári gyára
Idén ünnepli harmincadik évfordulóját a Mondelēz székesfehérvári gyára. Az üzemben három évtizede készítenek olyan Magyarország- és Európa-szerte kedvelt csokoládékat és kekszeket, mint a Milka, a Pilóta keksz, a TUC, a Vaníliás Karika és az OREO.
2025.12.02.
Párbeszéd a minőségibb víziközmű-szolgáltatásért – ülésezett a Fejérvíz tanácsa
A Nemzeti Vízművek Zrt. és a Fejérvíz Fejér Megyei Önkormányzatok Víz- és Csatornamű Zrt. területén lévő önkormányzatok által közösen létrehozott tanács a párbeszédet biztosítja.
Annak érdekében, hogy a települési igények hatékonyabban és egyszerűbben érvényesüljenek, és a felek egyeztetni tudjanak a szolgáltatási problémák megoldásáról, illetve a fejlesztési lehetőségekről. A testületben – amely az ajánlásával, véleményével, visszajelzéseivel támogatja a cégek működését – önkéntes alapon vehetnek részt azon önkormányzatok képviselői, amelyeknek területén a Nemzeti Vízművek Zrt. többségi tulajdonában álló Fejérvíz Zrt. végzi a víziközmű-szolgáltatást.
Az Önkormányzati Konzultációs Tanács hétfői ülésén előadást tartott Haranghy Csaba, a Nemzeti Vízművek Zrt. vezérigazgatója.
Mint mondta, a kormányzat azért hozta létre a Nemzeti Vízművek Zrt-t, hogy legyen egy olyan szakmai grémium, ami a víziközmű cégek működését harmonizálja és vészhelyzet esetén hatékonyabb tud segítséget nyújtani. Bemutatta a Fejérvíz Zrt. 2023-as és 2024-es évének működési eredményeit. Összességében elmondható, hogy a cég tavaly sikeres évet zárt, a beruházásainál, fejlesztéseinél azonban van min erősíteni, javítani. A Nemzeti Vízművek Zrt. célja, hogy a Fejérvíz Zrt. hosszú távon megmaradjon és megőrizze az identitását.
Az Önkormányzati Konzultációs Tanácsnak jelenleg 55 tagja van, de folyamatosan biztosítják az önkéntes belépés lehetőségét – fogalmazott a Fejérvíz Zrt. vezérigazgatója. Laczi Péter bemutatta a Gördülő Fejlesztési Tervet, amely hosszú távon megalapozza az ivóvízellátást, valamint a szennyvízelvezetést és -tisztítást biztosító víziközmű-rendszer üzemeltetését.
Személyi kérdésekben is döntés született az Önkormányzati Konzultációs Tanács ülésén. A testület elnökévé Horváth Miklós Csabát, Székesfehérvár alpolgármesterét, míg alelnökévé dr. Sükösd Tamást, Sárbogárd város polgármesterét választották.