-
Az MMA visszatér!
A tavalyi esztendő után ismét nagyszabású MMA-gálának ad otthont november 13-án a MET Aréna. A nemzetközi ketrecharc-gála sztárokat, parázs csatákat, fantasztikus hangulatot és látványos show-t ígér. Jegyek már kaphatók az eseményre.
2026.08.25. -
Rá kell lőni, Lajos!
A fenti szavakat Gulyás László, az UEFA-Kupa-menetelést végigkísérő sportriporter kiáltotta világgá 1985 májusában, amikor a Real Madrid elleni döntő visszavágójának 86. percében Májer Lajos bombagólt szerzett a Bernabéuban. A sárbogárdi születésű „Matyi” a Videotonban eltöltött tizennégy éve alatt ördögi cselekkel, zseniális gólpasszokkal és felejthetetlen alakításokkal lopta be magát a szurkolói szívekbe.
2026.08.24. -
Ketrecharc-gála a MET Arénában
A tavalyi nagysikerű rendezvény után ismét Székesfehérvárra érkezik a nemzetközi ketrecharc-gála, ami idén még több showt, és izgalmas küzdelmeket ígér. A CombatX gála november 13-án lesz a MET Arénában.
2026.08.25. -
Célbaugró bajnokság Börgöndön
Az Albatrosz Repülő Egyesület szervezi a 63. Magyar Nemzeti Ejtőernyős Célbaugró Bajnokságot, tehát idén Börgönd ad otthont a nagyszabású megmérettetésnek. A verseny augusztus 29. és 30. között várja az érdeklődőket a Börgöndi repülőtéren.
2026.08.25.
Parádés Vidi győzelem - három gólt kapott a Debrecen a Sóstón
A Videoton legyőzte a címvédő Debrecent a labdarúgó Soproni Liga 12. fordulójának rangadóján, így továbbra is három pont előnnyel vezeti a tabellát. A 0-0-ás félidőt követően, az egész mérkőzésen jobban játszó és a helyzeteit kiválóan kihasználó Vidi három gólt lőtt és sokkal több kapuralövése is volt, mint a kissé fáradtan játszó Debrecennek.
Videoton FC - DVSC-TEVA 3-0 (0-0). Székesfehérvár, 5000 néző
2009.10.25. 19:42 |
Fölényesen, 3-0-ra győzött a Videoton az ősz egyik legnagyobb rangadóján a DVSC-TEVA ellen. A 0-0-ás félidőt követően, az egész mérkőzésen jobban játszó és a helyzeteit kiválóan kihasználó Vidi megérdemelten nyert a Soproni Liga 12. fordulóján és vezeti továbbra is a bajnokságot.
Félidő után nagyobb fokozatba kapcsolt a Vidi és ettől kezdve végig irányította a játékot. A 47. percben Nagy Dániel a jobb oldalról tett középre egy szabadrúgást, amelyet Lipták Zoltán a bal felső sarokba fejelt. A gólt követően még jobban felpörögtek a csapatok, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de sokáig egyik csapat sem tudott élni a lehetőségeivel. A 76. percben aztán Marko Andic felívelését André Alves helyezte gyönyörűen Polonkai Attila elé, aki 10 méterről a bal alsóba lőtt. Két perccel később Czvitkovics Péter megkapta második sárga lapját, így emberelőnybe került a Vidi, amelyet gyorsan ki is használt. A 83. percben Andic 35 méteres szabadrúgása a bal alsó sarokba talált, beállítva ezzel a 3–0-s végeredményt.
Az első negyedórában a Loki lépett fel támadóbban: Bodnár kétszer is veszélyztette messziről Sebők kapuját, majd az első komolyabb helyzetet Leandro szabadrúgása hozta. Tíz-tizenöt perc után feléledt a Vidi is, azonban veszélyesebb megmozdulása ismét a DVSC-nek volt: Coulibaly fejelt közelről fölé. Erre a lövésre a fehérváriak hasonló szituációval reagáltak, azonban Sitku próbálkozását Polekszics hatástalanította. Az első félidőben még egy jelentősebb helyzet volt, de Sitku újabb lehetősége is kimaradt, így 0-0-ra állt a szünetben az összecsapás.
Félidő után nagyobb fokozatba kapcsolt a Vidi és ettől kezdve végig irányította a játékot. A 47. percben Nagy Dániel a jobb oldalról tett középre egy szabadrúgást, amelyet Lipták Zoltán a bal felső sarokba fejelt. A gólt követően még jobban felpörögtek a csapatok, mindkét oldalon adódtak helyzetek, de sokáig egyik csapat sem tudott élni a lehetőségeivel. A 76. percben aztán Marko Andic felívelését André Alves helyezte gyönyörűen Polonkai Attila elé, aki 10 méterről a bal alsóba lőtt. Két perccel később Czvitkovics Péter megkapta második sárga lapját, így emberelőnybe került a Vidi, amelyet gyorsan ki is használt. A 83. percben Andic 35 méteres szabadrúgása a bal alsó sarokba talált, beállítva ezzel a 3–0-s végeredményt. A mérkőzést megérdemelten megnyerő Videoton három ponttal növelte előnyét az Újpest előtt.