-
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Fehérvári Huszárok Napja
A Fehérvári Huszárok Egyesülete a hagyományokhoz hűen Pátzay Pál lovasszobránál emlékezett meg december 11-én az egykori 10-es huszárezred hőseiről. Az 1914. decemberében Limanowa mellett lezajlott csata során a magyar lovasság hősiesen megküzdött az orosz csapatokkal, és megállította azok előre nyomulását.
2025.12.11. -
Nyílt nap az alapszakokról
Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara Székesfehérváron. A programon a város és a kar vezetői köszöntötték a középiskolás érdeklődőket, a résztvevők pedig átfogó tájékoztatást kaptak az egyetem képzési kínálatáról.
2025.12.12. -
A limanowai csata hőseire emlékeztek
A limanovai csata 111. évfordulója alkalmából tartottak a Szent István Művelődési Házban. A programot a hagyományos megemlékezés követte a Városház téren a 10-es huszárok emlékművénél.
2025.12.11.
Papp Károly Fejér megye rendőr-főkapitánya lehet a REBISZ új parancsnoka
Bencze József országos rendőrfőkapitány a Rebisz parancsnokának Papp Károlyt, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetőjét javasolta, akit szakmailag felkészült, gazdag elméleti tudással, a különböző szolgálati ágakban pedig széles gyakorlati tapasztalattal rendelkezőként mutatott be. Mint mondta, Papp Károly nagy közbiztonsági tapasztalattal, kiemelkedő csapaterős szakmai tudással rendelkező vezető, aki részt vett a 2006 október 23-ai események kivizsgálásában. Papp Károly beszédében kijelentette: bízik abban, hogy munkatársaival együtt meg tud felelni a követelményeknek.
2007.06.06. 20:28 |
Bencze József országos rendőrfőkapitány a Rebisz parancsnokának Papp Károlyt, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetőjét javasolta, akit szakmailag felkészült, gazdag elméleti tudással, a különböző szolgálati ágakban pedig széles gyakorlati tapasztalattal rendelkezőként mutatott be. Mint mondta, Papp Károly nagy közbiztonsági tapasztalattal, kiemelkedő csapaterős szakmai tudással rendelkező vezető, aki részt vett a 2006. október 23-ai események kivizsgálásában. Papp Károly beszédében kijelentette: bízik abban, hogy munkatársaival együtt meg tud felelni a követelményeknek.
Az országos rendőrfőkapitány bejelentette, hogy javaslatát Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter elfogadta. Hozzátette: Papp Károly kinevezésére előreláthatóan június 15-én kerül sor.
Az országos rendőrfőkapitány bejelentette, hogy javaslatát Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter elfogadta. Hozzátette: Papp Károly kinevezésére előreláthatóan június 15-én kerül sor.