Papírforma-diadal - A Cornexi meggyőző fölénnyel verte az újoncot

Az idény eleji csúcsrangadókat követően az újoncokat sodorta a sorsolás szeszélye a Cornexi-Alcoa-HSB Holding útjába. A Dunaferr, a Győr és az FTC elleni derbiket követően Szabó Edina együttese Hódmezővásárhelyen nyert szoros mérkőzésen, és a női kézilabda NB1-be 46 év után visszatérő Makó csapatával szemben is a kötelező győzelem terhe alatt lépett pályára. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Németh-Toll Makó 36-19 (22-8)

2006.10.04. 22:41 |

A honi pontvadászat hetedik fordulójában a tabella negyedik helyén álló Cornexi sok hibával kezdett az eddig mindössze két pontot gyűjtő Németh-Toll Makó ellen, de Szrnka Hortenzia vezérletével gyorsan játékba lendültek a fehérváriak. Az első félidőben remek egyéni teljesítmények, hatékony támadások jellemzték a hazaiak produkcióját, míg a Makó játékosai nagyon enerváltan kézilabdáztak, ha el is jutottak a Cornexi kapujáig, akkor a legtöbbször a kapu mellé dobálták labdáikat. Harminc perc alatt a vendégek mindössze nyolcszor vették be Fekete Csilla ketrecét, ezidő alatt az alcoások huszonkétszer(!) voltak eredményesek, nem volt egy súlycsoportban a két alakulat.

Fordulás után aztán mintha gyarapodott volna a Makó, míg a Cornexi „visszafogyott”. A vendégek egyre koncentráltabban játszhattak, mert a fehrévári hölgyek mindezt megengedték. A Cornexi játékosai több ziccert is elhibáztak, nyolc perc alatt tíz gólra zárkózott fel az újonc, majd Szabó Edina cseréi ismét visszaállították a korábbi erőviszonyokat. A vendégek képtelenek voltak közelebb férkőzni az ismét hengerlő fehérvári csapathoz, így Tápaiék a végén már a gólkülönbség hízlalására törekedhettek. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding 36-19-el lépte le ellenfelét, megerősítve pozícióját a bajnoki tabella élmezőnyében.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Németh-Toll Makó 36-19 (22-8)

Székesfehérvár, 500 néző
 Vezette: Bujdosó, Tomecskó

Cornexi: Fekete – Kenyeres 5, Szrnka 7, Tápai 4, Vijunaite 1, Kordyuk 5, Balogh 4/1. Csere: Djeric (kapus), Pádár 2, Valová, Vaszari 1, Tilinger 4, Lima 2, Trishchuk 1. Vezetőedző: Szabó Edina

Makó: Szabó – Baunok 1, Bartucz 5/1, Barna 4, Fekete, Csendes 2/2, Stupakova 2. Csere: Szőllősi 2, Németh 1, Horváth, Lévai 2, Erdei, Klembucz és Kozserán (kapusok). Vezetőedző: Száva Flórián

Kiállítások: 0 ill. 8 perc