-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Panelrekonstrukció, lakótelepi rendőrség - fórum a Hétvezér Iskolában
A Hétvezér téri Általános Iskolában folytatódott tegnap a panelfelújítási program lehetőségeiről szóló programsorozat. Székesfehérvár polgármestere és a körzet önkormányzati képviselői -Óber László és dr. Vas Rezső - mellett ezúttal Simon László városi rendőrfőkapitány, Pénzes Mihály városfejlesztési bizottsági elnök, Molnár Albert államtitkár is részt vettek a fórumon. A résztvevők a panelrekonstrukció eredményeiről, anyagi feltételeiről, valamint a lakótelepi rendőrség felállításáról is tájékozódhattak.
A Hétvezér téri Általános Iskolában folytatódott tegnap a panelfelújítási program lehetőségeiről szóló programsorozat. Székesfehérvár polgármestere és a körzet önkormányzati képviselői -Óber László és dr. Vas Rezső - mellett ezúttal Simon László városi rendőrfőkapitány, Pénzes Mihály városfejlesztési bizottsági elnök, Molnár Albert államtitkár is részt vettek a fórumon. A résztvevők a panelrekonstrukció eredményeiről, anyagi feltételeiről, valamint a lakótelepi rendőrség felállításáról is tájékozódhattak.
Elsőként Warvasovszky Tihamér polgármester vázolta fel a résztvevőknek a fehérvári lehetőségeket, hangsúlyozva, hogy a szeptemberi közgyűlés valamennyi társasház felújítási igényét támogatni fogja, az új pályázatokat legkésőbb november 30-ig várják. A Széphő Rt.-től szerzett tapasztalatokra hivatkozva a polgármester kiemelte, a felújítás után csökken a zajszint, jóval kevesebb lesz a fűtésszámla is a panelépületekben. A panelrekonstrukció támogatása érdekében a város hajlandó hitelt is felvenni - hangsúlyozta.
Az MFB képviselője 400 ezer forintos hitelösszegnél ismertette a törlesztőrészleteket, az első három évben ez mindössze 1800 Ft körüli összeg, majd a 4. évtől - ekkor jön rá a kamat - a maximális összeg 4600 Ft havonta. A rászorulók esetében arra is van lehetőség, hogy a kamatterheket átvállalja az önkormányzat.
A fórumon Molnár Albert, a Pénzügyminisztérium államtitkára is beszélet a programról, kiemelve, hogy az energiatakarékosság rendkívül fontos azért is, mert egyre drágább az energia az EU-ban és az egész világon.