Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs duójával zárul az Emlékparki Nyár

Augusztus 7-én, pénteken 19 órai kezdettel Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs koncertje zárja a 2026-os Emlékparki Nyár programsorozatot a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhelyen. Népzenei gyökerek, improvizáció és személyes történetek találkoznak ezen a nyári estén a szabadtéri színpadon. 
2026.08.05. 10:25 |
Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs duójával zárul az Emlékparki Nyár

Az Emlékparki Nyár méltó lezárásaként Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs multiinstrumentalista művész különleges zenei utazására hívják a zenekedvelőket!

Augusztus 7-én, pénteken 19 órától a népzenei gyökerek, improvizáció és személyes történetek találkoznak a szabadtéri színpadon.

A két előadó mély, zsigeri összhangjára épülő produkcióban Palya Bea elemi erejű énekhangja és ütőhangszerei fonódnak össze Dongó sokszínű fúvós játékával. Palya Bea legismertebb dalai közé tartozik a Szabadon és a Hazatalálok én is, amelyek jól tükrözik azt a személyes és érzelmekben gazdag zenei világot, amelyet a művészek közösen hoznak el a pákozdi közönség számára.

A különleges koncertre jegyek már kaphatók IDE KATTINTVA! Minden érdeklődőt szeretettel várnak a Katonai Emlékparkba!

Fehérvári színes

  1. Emlékparki Nyár

    Augusztus 7-én, pénteken 19 órai kezdettel Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs koncertje zárja a 2026-os Emlékparki Nyár programsorozatot a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhelyen. Népzenei gyökerek, improvizáció és személyes történetek találkoznak ezen a nyári estén a szabadtéri színpadon. 

    2026.08.05.
  2. Életre szóló élmények

    Örök élmény marad a résztvevőknek a XIV. Székelyföldi Varga Sándor Verstábor, amelyen idén negyvenegy fiatal – köztük a Fehérvári Versünnep döntősei – vett részt szerte a Kárpát-medencéből, hogy a versek szárnyán repüljenek, ismerkedjenek közös történelmünkkel, illetve játékos formában fejesszék beszédtechnikájukat. A táborba ellátogatott Mészáros Attila alpolgármester is, aki reményét fejezte ki, hogy jövőre is sikerül megszervezni a tábort.

    2026.08.04.
  3. Folyamatos az öntözés a közterületeken - csak saját kútvizet használ a város!

    A fiatal fák legtöbbje körül több ezer öntözőzsák található városszerte és kézzel is öntözik a fákat, dézsás növényeket a parkfenntartók a város közterületein. Az egynyári virágokkal beültetett ágyásokban, kiemelt parkokban pedig csepegtető öntözőrendszer működik. Hálózati, ivóvizet nem használ a Városgondnokság az öntözéshez, ezzel is teszik fenntarthatóvá a város zöldfelületeit!

    2026.08.04.
  4. Frissüljön fel a múzeumban!

    Hűsölő és olvasósarokkal vár mindenkit a harmadfokú hőségriadó idején a Szent István Király Múzeum Rendház épülete a Fő utca 4. szám alatt. Miközben a frissítő vizet kortyolgatják, a vendégek a Vörösmarty Könyvtár olvasnivalóit lapozgathatják.

    2026.08.04.