-
SM világnap Fehérváron
Székesfehérváron rendezték szombaton az SM Világnap országos rendezvényét, a találkozóra sclerosis multiplexes betegek és családtagjaik érkeztek hazánk különböző tájairól városunkba. Az SM világnap (Word MS Day) minden évben május 30-án van, a tradíció szerint pedig az időponthoz legközelebbi hétvégi napon tartják - a sclerosis multiplexes betegek bevonásával - a központi rendezvényt.
2023.05.27. -
A Diáktanács sportnapja a Bregyóban
Három korosztályban focizhattak, röplabdázhattak és streetballozhattak a fiatalok a Székesfehérvári Diáktanács Sportnapján. A mérkőzések már reggel nyolc órától zajlottak a Bregyó közi Atlétikai Központ pályáin, de a sport mellett előadások és slam poetry is szórakoztatta a résztvevőket.
2023.05.26. -
Kisvonattal a Bory-várba
A Tourinform Iroda hétfői programján Bory Jenő építményét, az országszerte híres Bory-várat ismerhetik meg jobban az érdeklődők. A Belvárosból induló kisvonatos idegenvezetés során a vár minden titkáról lehull a lepel.
2023.05.26. -
Herbarius túra
Pünkösdhétfőn Bodajkon rendezik a következő Herbarius gyógynövénygyűjtő túrát. Ezúttal a Bakony keleti lankáin gyűjthetnek értékes gyógynövényeket a résztvevők.
2023.05.26.
Felsővárosi óvodások digitális kalandozása az Alba Innovárban

Hétfőn a Felsővárosi Óvoda egyik középsős csoportja is ellátogatott az Alba Innovár digitális élményközpontba, ahol a 4-5 éves gyerekek maradandó élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodtak.
A gyerekek találkozhattak Magyarország legfejlettebb humanoid robotjával, Pepperrel, aki folyamatosan fejlődik, beszélni és még táncolni is tud. Az óvodások lelkesen utánozták Peppert, mintha tornaórán lennének és együtt is táncoltak a humanoiddal.
Bialkó László, az Alba Innovár oktatója elmondta, hogy nagy sikert aratott az óvodások körében a "Makey Makey" is, ezzel az MIT-n kifejlesztett integrált áramkörrel lényegében minden áramvezető anyagot kapcsolatba lehet hozni a számítógéppel.
Az óvodások "gyümölcsszintiztek" a segítségével, a gyümölcsöket érintve meg tudtak szólaltatni egy előre programozott hangot. A Makey Makey-vel így nemcsak felhasználóként, hanem kreatív alkotóként is beszállhattak a technológia világába. A gyerekek megismerkedtek a humanoid robotok egyik - Peppernél korábbi - generációjával, NAO-val is.Almásiné Lengyel Anikó óvodapedagógus szerint a gyerekek nagyon jól érezték magukat, folyton az élményikről beszélnek azóta és sokszor játszanak robotosat is a csoportban, úgy táncolnak és mozognak, mint Pepper. Az óvónő szerint biztos, hogy maradandó élmény lesz számukra az Alba Innovárban tett látogatás, hiszen korábban még senki sem látott a gyerekek közül humanoid robotot.