Öttusa vb: remek vívás után jutott döntőbe Demeter Bence

A férfiak selejtezőjében a C-csoportban versenyzett a budapesti öttusa világbajnokságon a Volán Fehérvár klasszisa, Demeter Bence. Miután csoportjában a legjobb vívást produkálta, nem lehetett kétséges, hogy bejut a fináléba.
2019.09.05. 19:24 |
Demeter Bence úszással kezdte a selejtezőt, 2:00.47 perccel nyolcadik volt ebben a számban. A selejtezőben (is) a legtöbb persze a víváson múlik, ez a tusa pedig nagyon jól ment Demeternek. Huszonkilenc asszójából huszonegyet megnyert, ezzel a csoportban mindenkinél jobb volt, és megalapozta, hogy nyugodtan állhasson a laser-run rajtjához. Nem kellett nagyot futnia, végül az ötödik helyen, magabiztosan jutott a szombati döntőbe. Ugyanez a többi magyarnak is sikerült a férfiak mezőnyében.

1. Ismét Egerből hoztak haza érmeket a Varkocs György Box Club ökölvívói

Felemásan szerepeltek hétvégén a Varkocs György Box Club sportolói a III. Eger Kupán. Noha Turós Arnold vezetőedző tanítványai közül Tóth Adrián arany, Lénárt Péter ezüstéremmel tért haza a rangos, nemzetközi megmérettetésről - ahol magyar, szlovák, ukrán, román, német és osztrák versenyzők is szorítóba léptek - Nagy Evelin és Lakatos Viktor sajnos helyezetlenül zártak.

2019.11.13.
  2. Öt mérkőzést rendeznek Székesfehérváron a 2021-es U21-es labdarúgó Eb-n

A 2021. június 9-26. között Szlovéniával közösen rendezett, legmagasabban jegyzett utánpótlás kontinensviadalban a csoportmérkőzések mellett negyeddöntőt, sőt a torna döntőjét is Székesfehérváron rendezik majd. A szurkolók már a csoportkörök alkalmával láthatják Székesfehérváron pályára lépni a magyar válogatottat is. A város az EB idejére szurkolói zónákkal is készül majd.

2019.11.13.
  3. Karate: fehérvári és megyei bajnoki címek az Utánpótlás ob-ról

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is a pestszentimrei Sportkastély adott otthont az Utánpótlás Magyar Bajnokságnak kyokushin karatéban. A verseny, mint azt neve is mutatja, a Diákolimpia tavaszi versenysorozata mellett a legrangosabb hazai viadal az ifjú karatékák számára. Ehhez mérten itt minden hazai klub igyekszik felvonultatni legjobbjait. Ezen a hétvégén 53 egyesület 320 versenyzője csapott össze a bajnoki címekért.

2019.11.13.
  4. Hosszabbításban kapott ki hazai pályán a Volán a Villachtól

A válogatott programja után ismét a kluboké volt a főszerep, folytatódott az EBEL. A Hydro Fehérvár AV19 a szezonban először játszott hazai pályán a Villachhal, amelytől idegenben kikapott. Gólszegény meccsen a hosszabbításban döntöttek a vendégek, így növelték előnyüket a táblázaton a Volánnal szemben.