Otthon kapott ki a Sapa Fehérvár AV19 a Villachtól

Hazai pályán kapott ki 4-1-re a Sapa Fehérvár AV19 az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 17. fordulójában. A Volán az első harmadban még tartotta magát, a másodikban azonban ellépett a Villach, amely a záró felvonásban bebiztosította győzelmét. Az új vezetőedző, Kevin Primeau a találkozón mutatkozott be a fehérvári csapatnál. SAPA Fehérvár AV 19–Villach 1–4 (1–1, 0–2, 0–1)
2010.11.01. 13:53 |

SAPA FEHÉRVÁR AV 19 – EC VILLACH SV 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)
Székesfehérvár, 3200 néző. Vezette: Falkner, Németh M., Smeibidlo
SAPA F: Satossaari – Tokaji, Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Ackeström, Durco, Palkovics, Johannson, Kovács Cs. – Orbán, Kranjc, Holéczy, Martz, Fekete D. – Vaszjunyin, Hegyi, Mihály, Nagy G., Benk. Vezetőedző: Kevin Primeau

EC VSV: Starkbaum – Unterlagguer, Martin, Raffl, Kaspitz, Ferland – Bacher, Mitchell, Kristler, Damon, T.Razingar – Kuznik, Altmann, N. Petrik, Ryan, B. Petrik – Wiedergut, Platzer, Martinz, Essmann. Vezetőedző: Johann Strömwall

Gólok: Palkovics (Ackeström, Kovács Cs.) 5:56 (1–0), Kuznik (Ryan, T. Razingar) 17:33 (emberelőnyből) (1–1), Ryan (B. Petrik, N. Petrik) 23:16 (1–2), Ferland (Raffl, Kaspitz) 37:35 (emberelőnyből) (1–3), Altmann (Kaspitz, Ferland) 51:21 (1–4)
Kiállítások: 10 perc illetve 18 perc

Kevin Primeau, a Fehérvár edzője: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első tíz percben kimondottan jól játszottunk, de mint ahogy sokszor a jégkorongban, az ellenfél két gólt is szerzett előnyből, mi pedig egyet sem. Óriási előrelépési lehetőség van a csapat emberelőnyös játékában, és más területen is, de a közös munka még csak most kezdődik, remélhetőleg ennek hamarosan már eredménye is lesz.