-
Szurkolói ankét
A rekkenő hőség ellenére szép számban érkeztek a drukkerek a Videoton FC Fehérvár ankétjára kedden délután. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.23. -
A sport a mindene!
A sportban, a rendszeres napi mozgásban és a folyamatos aktivitásban látja hosszú életének titkát a székesfehérvári Gazdik Ferenc, aki június 3-án ünnepelte a 90. születésnapját. A jeles évforduló tiszteletére Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő köszöntötte fel őt a gratuláló emléklappal és városunk ajándékaival.
2026.06.23. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Ötödik lett a Tóvárosi a diákolimpián az ország 3800 általános iskolája közül
A 2007-2008-as tanévben a diákolimpiai versenyek összesítésében a Tóvárosi Általános Iskola 5. helyezést ért el. Az ország 3800 általános iskolája közül az ötödik hely elérése óriási eredmény, melyet Fejér megye iskolái közül még senki nem ért el. Az eredmény a testnevelőknek, a versenyzőknek, játékosoknak és a testnevelés tagozatnak köszönhető - mondta Pokrovenszki László iskolaigazgató.
A 2007-2008-as tanévben a diákolimpiai versenyek összesítésében a Tóvárosi Általános Iskola 5. helyezést ért el. Az ország 3800 általános iskolája közül az ötödik hely elérése óriási eredmény, melyet Fejér megye iskolái közül még senki nem ért el. Az eredmény a testnevelőknek, a versenyzőknek, játékosoknak és a testnevelés tagozatnak köszönhető - mondta Pokrovenszki László iskolaigazgató. A sportsikereket több éves felkészüléssel érték el a diákok és tanáraik.
Az első évfolyamban két testnevelés tagozatos és egy vízisport(szinkronúszás, vízilabda) illetve egy általános tantervű osztályt indíttakk a 2009/2010-es tanévben a Tóvárosi Iskolában: 1. évfolyamtól 8. évfolyamig – a három sportosztályban – emelt szinten történik a tantárgy tanítása. A testnevelés és a sport szerepét a gyermekek életében, személyiségfejlődésük alakulásában fontos tényezőnek tartják. Céljuk, hogy a mozgás, a sport szeretete, művelése beépüljön a tanulók élet- és szokásrendjébe és az aktív testedzés az iskolai tanulmányok befejezése után is része legyen mindennapjaiknak.
Az első négy évben általános alapképzésben részesülnek a diákok, közben pedig megismerkednek a sportágak alapjaival. A játékos, sok mozgással járó testnevelés óra hatékonyan, optimálisan fejleszti gyermekeik kondicionális és koordinációs képességeit és kedvezően hat a sportolás a finom mozgásokat igénylő tevékenységek megtanulására is.