-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ötödik alkalommal adják át a Fejér Megyei Príma Díjat
Nyilvánosságra hozták a jelöltek nevét a Fejér Megyei Príma díj szervezői. Demján Sándor kezdeményezésére és a VOSZ országos vezetősége ajánlásával a Fejér megyei VOSZ ötödik alkalommal - 2010 november 26-án - rendezi meg idén a Fejér Megyei Príma díjátadó ünnepséget. Ezen a gálaesten 12 különdíjat, 1 közönségdíjat és 3 fődíjat -egyenként 1millióFt-os csekket – adnak át az arra érdemeseknek. A jelöltek közül egyvalaki közönségdíjat fog kapni a beérkező szavazatok alapján.
2010.10.19. 11:13 |
Nyilvánosságra hozták a jelöltek nevét a Fejér Megyei Príma díj szervezői. Demján Sándor kezdeményezésére és a VOSZ országos vezetősége ajánlásával a Fejér megyei VOSZ ötödik alkalommal - 2010 november 26-án - rendezi meg idén a Fejér Megyei Príma díjátadó ünnepséget. Ezen a gálaesten 12 különdíjat, 1 közönségdíjat és 3 fődíjat -egyenként 1millióFt-os csekket – adnak át az arra érdemeseknek. A jelöltek közül egyvalaki közönségdíjat fog kapni a beérkező szavazatok alapján.
Szavazni a Fejér Megyei Hírlap és a Hírváró a jóHírhozó havilap hasábjain megjelenő szelvényeken, továbbá a www.fmh.hu , a www.hirvaro.hu és www.voszfejer.hu honlapokon lehet. A VOSZ Fejér megyei elnöke elmondta, hogy tavaly összesen 48 ezer szavazat érkezett. Varga István beszámolt arról is, hogy idén szeretnénk kiadni az 5 éves Jubileumi Fejér Megyei Príma díj és Év Vállalkozói évkönyvet mintegy 1000 példányban.

A Fejér Megyei Közgyűlés elnöke impozánsnak nevezte a jelöltek névsorát. Vargha Tamás kiemelte, hogy a jelenlegi időszakban, amikor nehéz helyzetben vannak a vállalkozások, különösen fontos a Príma díj és azok az értékek, amelyeket ezzel a díjjal kívánnak elismertetni.

A Fejér Megyei Príma díj jelöltjei 2010-ben:
Magyar irodalom: Bobory Zoltán költő (a VÁR kulturális és közéleti folyóirat főszerkesztője, a Vörösmarty Társaság elnöke) és Móser Zoltán író, fotóművész
Magyar Színház és filmművészet: Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza, Dunaújváros, Knódel Mária igazgató
Magyar képzőművészet: Acsa Szücs Imre, festő
Magyar tudomány: dr. Horváth Lajos szemész főorvos
Magyar oktatás és köznevelés: Talentum Református Általános Iskola, Pojányi Balázs igazgató
Magyar Építészet és építőművészet: Igari Antal megyei főépítész
Magyar sajtó: J.Mező Éva újságíró, filmrendező
Magyar népművészet és közművelődés: Illyés Endréné, a Szent István Király Múzeum restaurátor-műhelyének vezetője, Babaház Múzeum
Magyar zeneművészet: United Együttes és Horányi Ottília karnagy
Magyar sport: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia
