-
Szurkolói ankét
A rekkenő hőség ellenére szép számban érkeztek a drukkerek a Videoton FC Fehérvár ankétjára kedden délután. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.23. -
A sport a mindene!
A sportban, a rendszeres napi mozgásban és a folyamatos aktivitásban látja hosszú életének titkát a székesfehérvári Gazdik Ferenc, aki június 3-án ünnepelte a 90. születésnapját. A jeles évforduló tiszteletére Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő köszöntötte fel őt a gratuláló emléklappal és városunk ajándékaival.
2026.06.23. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Öt lakótelepi sportpályát újítottak fel, pályázati pénzből Székesfehérváron
A "Válszd a sportot!" elnevezésű akció keretében öt székesfehérvári sportpályát újított fel, és háromnyelvű tájékoztató kiadványt is készített a város a bűnmegelőzés jegyében. A Belügyminisztérium Országos Bűnmegelőzési Központja által kiírt pályázaton 4.2 millió Forintot nyert Székesfehérvár a városi Rendőrkapitánysággal és a Polgárőrséggel együttműködve. A város 1 millió 980 ezer Forintos önrésszel egészítette ki a támogatást, így összesen mintegy 6,2 millió Forintból újulhatott meg egy fecskeparti, egy tóvárosi, két palotavárosi és a Semmelweis utcai lakótelepi sportpálya.
A Válszd a sportot! elnevezésű akció keretében 5 székesfehérvári sportpályát újított fel, és háromnyelvű tájékoztató kiadványt is készített a város a bűnmegelőzés jegyében. A Belügyminisztérium Országos Bűnmegelőzési Központja által kiírt pályázaton 4.2 millió Forintot nyert Székesfehérvár a városi Rendőrkapitánysággal és a Polgárőrséggel együttműködve.
A város 1 millió 980 ezer Forintos önrésszel egészítette ki a támogatást, így összesen mintegy 6,2 millió Forintból újulhatott meg egy fecskeparti, egy tóvárosi, két palotavárosi és a Semmelweis utcai lakótelepi sportpálya. Az áprilisban átadásra kerülő játéktereket új eszközökkel szerelték fel és bekrítették, így a sportolni vágyó gyerekek biztonságosabban tölthetik el szabadidejüket. A sportpályákat ünnepélyes keretek között vehetik birtokba a fiatalok, kerékpáros ügyességi versenyeken vehetnek részt, az FC Fehérvár labdarúgói és a Cornexi-Alcoa-HSB Holding kézilabdázói pedig ajándékokkal lepik meg a lakótelepek lurkóit. Elsőként a palotavárosi Központi Parkban lévő pályát avtják, április elsején 10 órakor.
A pályázat keretében emellett magyar, angol, és német nyelven bűnmegelőzési oktatókiadványokat készített a város, mely brossúrák a fiataloknak, a nyugdíjasoknak és a Székesfehérvárra érkező turistáknak nyújtanak segítséget, kínálnak hasznos információkat a trükkös bűnözőkkel szemben.
A megújuló sportpályák:
Fecskeparti ltp-Rigó u.
Tóvárosi ln.-Torony sor 7.
Palotaváros-Szent Gellért u.
Palotaváros-Központi Park
Semmelweis u. 4.