-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Öt Fejér megyei iskolát díjaztak az Energiatudatos Iskolákért Programban
Öt Fejér megyei intézményt díjaztak a Virtuális Erőmű Program keretén belül, akik az Energiatudatos Iskolákért Program kategóriájában kaptak elismerés. Az intézmények képviselői hétfőn vehették át díjaikat Marczinkó Zoltántól, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kiemelt vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkárától.
2017.03.06. 15:53 |
Március 6-a a Nemzetközi Energiatakarékossági Világnapja, mely alkalomból a Virtuális Erőmű Program keretében immáron hatodik alkalommal díjazták az energiatudatos, és a már mérhető eredményeket elért energiahatékony vállalatokat. A díjakat hétfőn a Nemzetgazdasági Minisztériumban adta át, többek közt Marczinkó Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium kiemelt vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára és Szili Katalin, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács alapító és tiszteletbeli elnöke, az Energiahatékonysági Kiválósági Pályázat védnöke. A sajtótájékoztatón a helyettes államtitkár nagy tervekről számolt be: szeretnék elérni, hogy 2020-ra 30 ezer elektromos autó közlekedjen Magyarországon.
Az oktatási intézmények kategóriájában, azaz az Energiatudatos Iskolákért Program keretén belül Sipos Imre, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főigazgatója köszöntötte az öt Fejér megyei díjazottat: a székesfehérvári Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskolát, a Jáky József Szakgimnáziumot, a Vörösmarty Mihály Általános Iskolát, a velencei Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégiumot, valamint a csákvári Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskolát.
A Virtuális Erőmű Program a legnagyobb szakmai és társadalmi összefogással rendelkező hazai energiahatékonysági és megújuló energetikai program, amelyhez már csaknem 8000 vállalat csatlakozott. A projekt célja, hogy összegyűjtse, rendszerezze a vállalkozások energiahatékonyság terén elért eredményeit. A kapcsolódó oktatási intézmények pedig a jövő generációja számára teszik egyértelművé az energiahatékonyság fontosságát, lehetőségeit.
Az oktatási intézmények kategóriájában, azaz az Energiatudatos Iskolákért Program keretén belül Sipos Imre, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főigazgatója köszöntötte az öt Fejér megyei díjazottat: a székesfehérvári Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskolát, a Jáky József Szakgimnáziumot, a Vörösmarty Mihály Általános Iskolát, a velencei Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégiumot, valamint a csákvári Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskolát.
A Virtuális Erőmű Program a legnagyobb szakmai és társadalmi összefogással rendelkező hazai energiahatékonysági és megújuló energetikai program, amelyhez már csaknem 8000 vállalat csatlakozott. A projekt célja, hogy összegyűjtse, rendszerezze a vállalkozások energiahatékonyság terén elért eredményeit. A kapcsolódó oktatási intézmények pedig a jövő generációja számára teszik egyértelművé az energiahatékonyság fontosságát, lehetőségeit.