-
Koszorúzással és misével emlékeznek
Koszorúzással emlékeznek március 21-én, szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tucatnyi fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárul, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrál.
2026.03.18. -
Megújuló, bővülő technikumok
A Deákban egy új, épületszárny készül, ahol helyet kap egy tanétterem, tancukrászda a tankonyhákkal együtt. A Bugát valósághűen felszerelt tankórtermekkel, tanóvodával és egy tanbölcsődével bővül, míg a Váciban megújulnak a tanműhelyek belső terei és elektromos hálózat, valamint a nyílszárók cseréjét követően elkészül a homlokzati hőszigetelés is.
2026.03.17. -
Új szálloda épül a MET Arénánál
A MET Aréna szomszédságában egy 120 szobás, négycsillagos hotel épül, amely sportolókat, vendégeket fogad és konferenciáknak is otthont ad majd. Az alapkőletételi ünnepséget kedden tartották.
2026.03.17. -
Iskolák újulnak meg
Mintegy hat és fél milliárd forintos fejlesztési program indult a Székesfehérvári Szakképzési Centrum intézményeiben, három iskola új épületének az alapkövét tették le.
2026.03.17.
Összefogtak a felsővárosiak az emlékműért - interjúnk Molnár Imrével
A Móri út és Szent Vendel utca kereszteződésében található Szent Vendel emlékmű felújítását a Városgondnokság végeztette, az emlékművön elhelyezett képet Kocsis Balázs készítette. Molnár Imre vezetésével pedig a környéken élők társadalmi munkájukkal járultak hozzá a Szent Vendel emlékmű megújulásához. Ez volt az első olyan dolog, amikor ilyen csináltunk, de én olyan barátokra, emberekre találtam, hogy az első hívó szóra mellém álltak és azt a munkát, amit elvállaltak, azt magas színvonalon el is végezték - mondja Molnár Imre, aki néhány házzal lakik a Szent Vendel emlékmű mellett.
A Móri út és Szent Vendel utca kereszteződésében található Szent Vendel emlékmű felújítását a Városgondnokság végeztette, az emlékművön elhelyezett képet Kocsis Balázs készítette. Molnár Imre vezetésével pedig a környéken élők társadalmi munkájukkal járultak hozzá a Szent Vendel emlékmű megújulásához.
Tavaly novemberben, amikor a Katalin napon beszélgettünk Kati néni szobránál dr. Szelier András alpolgármesterrel, akkor vetődött fel a gondolata az akkor még rom kápolna felújításának - mondja Molnár Imre, aki néhány házzal a Szent Vendel emlékmű mellett lakik. Akkor megkért, hogy vegyem kézbe az ügyet és ezt mint felsővárosi ember örömmel elvállaltam. A szakemberek azt mondták, hogy ha nem történik meg a felújítás most, akkor várható lett volna, hogy összeomlik az épület. A statikai egyensúlya annyira megbomlott, hogy dőltek több oldalra is a falak. Rendkívül szerteágazó volt a munkafolyamat
Sokan jöttek a Felsővárosból segíteni?
Különböző szakmák tudói jöttek el. Az első ami megvolt, az a tetőszerkezet felújítása volt. Az idő vasfoga már 15 éve csak ette a kis épületet, a tetőn az összes cserép szétfagyott és le kellett szedni az egészet. A tetejét nem gerendák tartották, hanem egy hatalmas 15 mázsás vályogkúp, amit le kellett szedni. Ennek bontásakor segítettek a legtöbben. Az építkezéshez pedig új téglákat és cserepeket használtunk.
Könnyen össze lehetett fogni a felsővárosi embereket?
Ez volt az első olyan dolog, amikor ilyen csináltunk, de én olyan barátokra, emberekre találtam, hogy az első hívó szóra mellém álltak és azt a munkát, amit elvállaltak, azt magas színvonalon el is végezték. Elkészült az emlékhely nagyon szépen és csak egyetlen dolgot nem tudtunk sajnos pótolni: a Szent Vendel szobrot a kis bárányokkal. Ezt ideiglenesen egy falikép pótol most, amit Kocsis Balázs készített, azonban nem mondtam le arról, hogy egy új faragású szobor díszítse az emlékművet.
Egyenlőre még csak gondolkozunk rajta, de a területi képviselőnek is felvetettük a kérdést, aki támogatásáról biztosított bennünket.