-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Összefogott a Katolikus Karitász és a BM az árvízkárosultakért
Együttműködési megállapodást írt alá Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász püspök-elnöke és Pintér Sándor belügyminiszter. Céljuk, hogy minél eredményesebben tudjanak segíteni a magyarországi árvíz sújtotta területeken. Az együttműködés a pusztítás következményeinek enyhítéséért, az állampolgárok magántulajdonában keletkezett károk csökkentésért és a normális életfeltételek biztosításáért jött létre.
2010.08.10. 18:31 |
Együttműködési megállapodást írt alá Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász püspök-elnöke és Pintér Sándor belügyminiszter. Céljuk, hogy minél eredményesebben tudjanak segíteni a magyarországi árvíz sújtotta területeken. Az együttműködés a pusztítás következményeinek enyhítéséért, az állampolgárok magántulajdonában keletkezett károk csökkentésért és a normális életfeltételek biztosításáért jött létre.A rendkívüli időjárás, a lezúduló csapadék, a megáradt folyók és patakok jelentős károkat okoztak Magyarországon, elsősorban Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A most megkötött megállapodás értelmében a Katolikus Karitász a helyreállítás-újjáépítés időszakában közreműködik a kitelepítettek ellátásában, részt vesz a helyreállítás-újjáépítés feladataiban, az árvízkárosult lakosság lakhatási feltételeinek biztosításában, házaik felújításában, valamint ingóságaik pótlásában. A Katolikus Karitász az első perctől nagy erőkkel volt jelen a katasztrófa sújtotta helyszíneken, amelyeken több mint 4700 családot kellett kitelepíteni és több száz család otthona vált lakhatatlanná. Családok ezreit látták el eddig tartós élelmiszerrel, ivóvízzel, takarókkal, tisztítószerekkel és gyógyszerekkel. A Magyar Katolikus Egyház országos templomi gyűjtést rendezett a rászorulók megsegítésére. A hívek adakozásából 220 millió forint segély gyűlt össze az árvíz sújtotta települések újjáépítésére. Ebből az összegből azon családok házainak lakhatóvá tételét vállalja az egyház, akik mind az állami, mind a biztosítók által adható támogatásokból kimaradnak.