Elképesztő meccsen hosszabbításos Alba-győzelem Oroszlányban

Az újonc Oroszlány fogadta a kosárlabda-bajnokságban az Alba Fehérvárt.Kiegyenlített első félidőben tízpontos hátrány után még vezetett is az Alba, de egy ponttal a hazaiak álltak jobban a szünetben. A harmadik negyedben parádézott az Alba és biztos győztesnek tűnt, de az elképesztő negyedikben mínusz tizennyolcról fordított az OSE. A végén büntetőkkel lett meg a hosszabbítás, abban pedig nyert az Alba.
2019.12.07. 20:15 |

Bizonyára nem volt boldogtalan Jesus Ramirez, a fehérváriak mestere amiatt, hogy az Oroszlány egyik legjobbja, a 15 pontot és 12 lepattanót átlagoló (utóbbi kategóriában az egész magyar mezőnyben első) szerb Bozsovics nem vállalta a játékot. Így sem ígérkezett könnyűnek a „történelmi”, első Oroszlány-Fehérvár élvonalbeli kosármeccs. Ezt igazolta az első negyed, amelyben a palánk alatt Haynes megoldhatatlan feladatot jelentett a vendégeknek. Amikor triplákat is dobott az OSE-Lions, tízzel elhúzott, ezen csak keveset tudott kozmetikázni az Alba (26-19).

A második negyedet jobbak kezdték a mieink, Csorvási centerpontjai után az első időkérés hazai oldalról jött (30-28). Meglett az egyenlítés is, kár, hogy egy elrontott lerohanás miatt a vezetést nem tudta átvenni az Alba. Az Oroszlány pedig ezt kosarakkal büntette, Ramireznek is időt kellett kérnie (37-32). Először Guyton nagy triplájával vezetett a Fehérvár, egy ponttal, 2:42 perccel szünet előtt. Volt nagyobb is a különbség, de a félidő végén Washington kihasználta a védekezés hibáit, és öt pontjával visszabillentette a mérleget (45-44).

A harmadik negyedből három perc telt el, amikor Csupkovics triplája után hirtelen kilenccel vezetett az Alba. Előtte főleg Govensszel nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, így időt kellett kérniük. Nem mentek vele sokra, a vendégek sokkal jobban védekezve, és palánk alatti leosztásokból szép kosarakat szerezve növelték a különbséget (52-65). Tanácstalan volt az Oroszlány, jó ritmusban játszott az Alba, a sérülése után visszatérő Markovics is remekelt (54-70). A negyed végén McDuffie dudaszós triplája már majdnem húszpontos vezetést jelentett, ebben a játékrészben hengerelt az Alba (60-78).

Ha valaki azt hitte volna, minden eldőlt, annak három perc alatt 7-1-et rohanva válaszolt az OSE, időt is kért Ramirez. Govens triplája után még úgy tűnt, nem kell izgulni, de utána elképesztő fordulat jött. Az Alba teljesen szétesett támadásban, közben a vérszagot megérző hazaiak nagy zárkózásba kezdtek. Mohácsi és Abell vezetésével percek alatt utolérték a vendégeket, óriási hangulatban a vezetést is átvették! Semmi nem ment be fehérvári részről, az utolsó percbe érve néggyel vezetett az OSE. Guyton triplát dobott, az Oroszlány hibázott, de egy elvétett lepattanó miatt maradt a labda a hazaiaknál. Rizvics harcolt ki két büntetőt, csak egyet dobott be. Négy másodperc maradt, Ljubicsics rohant a labdával, a dudaszó pillanatában faultolták. Hosszas videózás után három büntető lett az ítélet! A szerb irányító kettőt bedobott, így döntetlennel zárult a rendes játékidő – ha mindegyik bement volna, nyer az Alba.

A hosszabbítást az OSE kezdte jobban, ráadásul Ramirez ellen technikat ítéltek. Govens és Csorvási azonban fordítani tudott az álláson, így az utolsó percbe lépve hárommal az Alba vezetett (97-100). Abell emelt rá két triplát is, a lepattanókat rendre visszaszedték a társai. Büntetőkkel egyre jött fel a hazai csapat. Az utolsó vendég akcióból Csorvási Milán dobott győztes kosarat, ami után már csak labdát vezetett, de dobni nem tudott az Oroszlány. Elképesztő fordulatokat követően nyert az Alba, a szolnoki után második idegenbeli sikerét aratva.

OSE-Lions - Alba Fehérvár 99-102 (26-19, 19-25, 15-34, 29-11, 10-13) hosszabbítás után

Alba: Govens 21/9, Guyton 17/9, McDuffie 9/3, Csupkovics 10/6, Molnár M. 10. Csere: Ljubicsics 5/3, Csorvási 21, Lukács N. 2.