-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28. -
Agrár petíció
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a MAGOSZ tiltakozik a Mercosur-megállapodás ellen. Az európai gazdák számára komoly hátrányt jelent az uniós döntés.
2026.01.27.
Országos rendőrmotoros és járőr-gépkocsivezető verseny Székesfehérváron
Székesfehérváron rendezik meg június 17-19. között a XII. Rendőrmotoros és a X. Járőr-gépkocsivezető Verseny országos döntőjét. A három napos rendezvény megnyitóját csütörtök délután tartják a Vároház téren, melyet egy nagyszabású rendőrfelvonulás előz meg.
Székesfehérváron rendezik meg június 17-19. között a XII. Rendőrmotoros és a X. Járőr-gépkocsivezető Verseny országos döntőjét. A három napos rendezvény megnyitóját csütörtök délután tartják a Vároház téren, melyet egy nagyszabású rendőrfelvonulás előz meg.
Felvonulással kezdődik a XII. Rendőrmotoros és a X. Járőr-gépkocsivezető Verseny. Csütörtök délután két órától csaknem száz rendőrmotoros és rendőrautó megy végig szirénázva, megkülönböztető (fény- és hang-) jelzéssel az Árpád Szakképző Iskola - a 8-as főút - a Budai út - Piac tér - Palotai út - Mátyás király körút - Várkörút - Országzászló tér - Fő utca útvonalon, egészen az Országalmáig, ahol az ünnepélyes megnyitó kezdődik 15 órakor. A rendőr-konvoj várhatóan 16 órakor indul vissza az Árpád Szakképző Iskolához a Fő utca - Országzászló tér - Várkörút - Prohászka út - Horváth István út - Lövölde út - Budai - út - 8-as főút vonalon.
A verseny célja a rendőrök szakmai ismeretének bővítése és vezetéstechnikájuk tovább fejlesztése. A versenyzők egy szakmai és egy KRESZ-tesztlap kitöltését követően az ügyességi pályán mérik össze tudásukat. Az országos döntőn a 19 megye és a Budapesti Rendőr-főkapitányság legjobbjai (megyénként 2 rendőrmotoros és 2 járőr-gépkocsivezető) vesznek részt.
A XII. Rendőrmotoros és a X. Járőr-gépkocsivezető Verseny országos döntőjét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság az Országos Baleset-megelőzési Bizottság felkérésére rendezi meg. Az ügyességi verseny június 18-án, pénteken 10 órakor kezdődik a Videoton parkolóban. A verseny idejére (június 18-án 9:00-14:00-ig) a Túrózsáki utat lezárják.
A szervezők szeretettel várják az érdeklődőket csütörtökön az ünnepélyes megnyitóra és a pénteki ügyességi versenyre, a felvonulás idején pedig az érintett útvonalakon a gépkocsival közlekedők türelmét kérik.
