Országos és megyei bajnokságon a Szondi ifi asztaliteniszezői

Február utolsó napján rendezték Budapesten az Ormai László Sportcsarnokban az utánpótlás U21-es Országos Bajnokság. A Honvéd Szondi színeiből, az idén az NB I-es csapat alapembere, Both Levente és az NB III-as csapatot erősítő Kovács Dávid indult.
2019.03.12. 09:13 |

Both Levente párosban, vegyes párosban és egyéniben is a legjobb 16 közé jutásért esett ki. Egyéni csoportküzdelmei során mind a 4 meccsét meggyőző játékkal nyerte. Majd főtáblán a legjobb 16 közé jutásért Huzsvár Eriktől, a KSI játékosától kapott ki. Kovács Dávid nehéz csoportba került, bíztató játékot nyújtott, végül nem sikerült bejutnia a legjobb 32 közé.

Március első vasárnapján Polgárdiban az ifjúsági megyei bajnokságon találkoztak a pingpongosok. A Szonditól Horváth Tibor, Varga Tamás és Hajas Ákos vettek részt a versenyen. Ismét szép és sikeres hétvégét zárt a Fejér megyei szakosztály, ugyanis fiaink 4 éremmel gazdagították az asztalitenisz szakosztály gyűjteményét. Varga Tamás egyéniben második helyet ért el, majd őt követte Horváth Tibor, aki bronzéremnek örülhetett a megmérettetés végén. Páros versenyszámban is nagyszerű eredmények alakultak, a Varga/Horváth páros ezüstérmet és Hajas Ákos bronzérmet szerzett egy dunaújvárosi fiatal oldalán.

1. Ismét lesz Rotpunkt Nehézségi Falmászó Verseny Székesfehérváron

Ötödik alkalommal szervezi meg Nehézségi Falmászó Versenyét március utolsó hétvégéjén a Rotpunkt Sziklamászó Egyesület az István Király Általános Iskolában. A Minitől (-2010) a Senior kategóriában versenyzők részére az előnevezés március 21-én, csütörtökön zárul, de lehetőség lesz még a versenynapon is a mászókhoz csatlakozni.

2019.03.20.
  2. Amatőr box - öt fehérvári versenyző öt érmet szerzett a X. Nemzetközi Szalacska Kupán

Öt versenyzővel nevezett a Varkocs György Box Club a X. Nemzetközi Szalacska Kupára. A Magyar Ökölvívó Szakszövetség versenyén Németh Zsolt (serdülő, 52 kg) bajnok lett, Balogh Bálint (junior, 60 kg) bronzérmet szerzett. Nagy Evelin (junior, 57 kg) a döntőig menetelt, ott viszont vereséget szenvedett, így ezüstéremmel térhetett haza. Major Milán (ifi 64 kg) szintén döntőt vívott, ahol kiütéssel nyert és Lénárt Péter (felnőtt +91 kg) szintén bajnok lett.

2019.03.20.
  3. Hiába a kétgólos előny, végül kikapott a Fehérvár AV19 Salzburgabn

Két harmad után úgy tűnt, remek játékkal visszaveheti a pályaelőnyt a Fehérvár AV19 a Red Bull Salzburgtól az EBEL negyeddöntőjében. Az utolsó játékrészt azonban hárommal nyerték a hazaiak, így a meccset is behúzták és a továbbjutás küszöbére léptek.

2019.03.19.
  4. Karate: fehérvári éremdömping a diákolimpia selejtezőjében

Vasárnap Várpalotán, a városi sportcsarnokban rendezték a kyokushin karate diákolimpia nyugat-magyarországi selejtezőjét. A formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban összesen 375 nevezés érkezett, a tét pedig nem volt kisebb, mint az országos döntőn való szereplés jogának kivívása.