Örömkézilabda helyett "csak" győzelem

30-22 arányban győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata a Békéscsaba ellen tegnap este a Köfém Sportcsarnokban. A találkozó legeredményesebb játékosa Tápai Szabina lett 11 góllal.

2004.02.21. 10:19 |

Három játékost (Deli, Gisca, Sterbik) kellett sérülés miatt nélkülöznie Szabó Edinának a rangadónak nem nevezhető mérkőzésen, hiszen a Békéscsaba a tabella hátsó régiójában foglal helyet. Christina Gisca a keddi edzésen szenvedett talpcsonttörést, a gyógyulása legalább 10 hetet vesz igénybe.
A hazaiak szempontjából jól kezdődött a mérkőzés, hiszen a csabaiak csak a 6. percben szerezték meg az első találatukat. Addigra már 2-vel vezettek Kenyeresék. Érthetetlen hazai hibák és pontatlanságok miatt az első negyed óra 6-6-os döntetlennel zárult. Az első játékrész végén aztán sikerült 4 gólos előnyre szert tenniük a hazaiaknak, így 15-11-s állásnál mentek pihenni a lányok. A második félidő elején nem sikerült tovább növelni az előnyt, 3 perc telt el, mire megrezdült a vendégek hálója. Ezután Tápai vezérletével 7 gólra nőtt az előny, de rövid időn belül ismét csak hárommal ment a Cornexi. A végére főleg védekezésben fáradt el a Békéscsaba, így 8 góllal győzött a Cornexi-Alcoa. A különbség lehetett volna több is, hiszen a székesfehérváriak rengeteg ziccert kihagytak. A mérkőzésen Tápai 11, Kenyeres 5, Siti és Löw 4, Tóth Katalin 3, Kovács, Csenki, Õri 1 góllal járult hozzá a győzelemhez.