-
Városi ballagás 2026.
Szombaton délelőtt 21 iskola 85 végzős osztályának 2068 fiatalja búcsúzott a várostól és az alma matertől a város közös ballagási ünnepségén. A rendezvény végén, szép hagyományként az iskolák végzős diákjainak képviselői emlékszalagot kötöttek Székesfehérvár zászlajára.
2026.05.02. -
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Várják a javaslatokat a Pro Theatro díjra
Idén is várják a javaslatokat a "Pro Theatro" díjra. A kitüntetésre bárki tehet ajánlást, a javaslatokat május 26-ig lehet benyújtani.
2026.05.01. -
Ismét alacsony a vízszint
Ismét aggasztóan alacsony a Velencei-tó vízszintje. A szakemberek szerint az elmúlt időszak csapadékhiánya látványosan meglátszik a tavon, amely sekélysége miatt különösen érzékenyen reagál a száraz, meleg időszakokra.
2026.05.01.
Örmény tiszteletbeli konzul lett dr. Abkarovits Géza - élő közvetítés során adták át a kinevezést
A székesfehérvári képviselőtestület ezévi utolsó, rendes közgyűlése ünnepi pillanatokkal kezdődött.
A nyilvános ülésen Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András köszöntötte dr. Ashot Smbatyant, az Örmény Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott magyarországi nagykövetét, Akopjan Nikogosz szószólót és dr. Czárán Istvánt, az Országos Örmény Önkormányzat elnökét. Az örmény és a magyar himnusz elhangzását követően a nagykövet ünnepi beszédet mondott.

Dr. Ashot Smbatyan szólt azokról a mély és erős történelmi kötelékekről, amelyek fennállnak az örmény és a magyar nép között.
Történelmi kapcsolataink kialakulásában szerepet játszott a királyi város is, ahol a magyar királyokat megkoronázták és Magyarország Szent Koronáját őrizték. A korai örmény-magyar politikai kapcsolatok egyik legfigyelemreméltóbb epizódja a II. Endre magyar király és II. Levon kilikiai-örmény király között 1218-ban megkötött kölcsönös segítségnyújtási szerződés, valamint a magyar herceg eljegyzése az örmény hercegnővel, Izabellával. Közös múltunk és országaink hasonló értékrendszere, államépítési modellje arra kötelez bennünket, hogy népeinket még közelebb hozzuk egymáshoz, a helyi önkormányzatok közötti decentralizált együttműködések elősegítésével.
A nagykövet bejelentette, Székesfehérváron nyitja meg Örményország tiszteletbeli konzuljának irodáját.
„Szeretnénk ezt a csodálatos várost Örményország történelmi fővárosának, Ecsmiadzinnak partnereként látni, ahol az Örmény Apostoli Egyház Szentszéke és az összes örmény pátriárka rezidenciája található, egy olyan város, amely nem csak minden örmény, hanem az egész világ keresztényeinek is zarándokhelyévé vált. Remélem, hogy a közeljövőben ebben a városban írják alá a két város közötti együttműködésről és partnerségről szóló memorandumot, és újonnan kinevezett tiszteletbeli konzulunk a maga szerény eszközeivel hozzájárul ennek az együttműködésnek a fejlesztéséhez.”

Az ünnepi beszédet követően adta át dr. Abkarovits Gézának az örmény tiszteletbeli konzuli kinevezést.
Székesfehérvár köztiszteletben álló főorvosa köszönettel vette át kinevezését és megtisztelőnek nevezte a megbízást. A ceremóniát követően adott interjúban elmondta, a tiszteletbeli konzul segítő szerepet tölt be jogi kérdések területén, legyen szó útlevélkérelemről, munkahelyi elhelyezésről. Az apai ágon örmény gyökerekkel rendelkező főorvos mesélt arról is, hogy bár mindig is tudtak az örmény rokonságról, ő maga igazán idősebb korában kezdett jobban foglalkozni a nép történelmével, kultúrájával. “Lenyűgözött e többezer éves múlt, és egyre több szálon kapcsolódtam az itt élő nemzetiséghez. Ebben folyamatos támogatást kaptam és kapok ma is a nagykövetségtől, az önkormányzattól és a családomtól egyaránt.”