-
Csokigyűjtés a Vidi meccsen
A Videoton FC Fehérvár az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központtal együttműködve csokikat és édességeket gyűjt a március 22-én 15 órakor kezdődő, Kozármisleny elleni bajnokin, hogy együtt szebbé varázsolják a rászoruló családok húsvéti ünnepét. Az adományokat a Sóstói Stadion három gyűjtőpontján várják. Minden apró csoki-segítség számít!
2026.03.19. -
Ezüstérmes a MÁV Előre
A magyar bajnok MÁV Előre Foxconn ezüstérmet szerzett a férfi röplabda Közép-európai Ligában, miután az eszéki négyes döntő szerdai fináléjában 3-2-re kikapott a házigazda MOK Mursa Osijek csapatától.MOK Mursa Osijek - MÁV Előre Foxconn 3-2 (21, 20, -21, -14, 11)
2026.03.19. -
Egyenlített a Volán
Az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében a Hydro Fehérvár AV19 2–1-re legyőzte a Klagenfurtot a második mérkőzésen, ezzel egyenlített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.
2026.03.18. -
Ötszáz futó a diákolimpián
500 induló állt rajthoz a mezei futó diákolimpiai bajnokság városi döntőjében, melyet a 2025-2026-os tanévben is a már hagyományos helyszínen, a Palotavárosi tavaknál rendeztek meg.
2026.03.18.
Ormándi Rebekával lett tizenharmadik a női váltó az öttusa vb-n
Az Alba Öttusa fiatal tehetsége, Ormándi Rebeka először kapott lehetőséget felnőtt világversenyen a magyar válogatottban. A berlini világbajnokság női váltójában a hozzá hasonlóan fiatal Szávai Liliánával párban képviselte a magyar színeket. 1288 pontos teljesítményük a tizenharmadik helyet jelentette.
2015.06.30. 18:57 |
Az Alba Öttusa fiatal tehetsége, Ormándi Rebeka először kapott lehetőséget felnőtt világversenyen a magyar válogatottban. A berlini világbajnokság női váltójában a hozzá hasonlóan fiatal Szávai Liliánával párban képviselte a magyar színeket. 1288 pontos teljesítményük a tizenharmadik helyet jelentette.

Mivel Berlinben már olimpiai kvótákat lehet szerezni, a legtöbb ország menői az egyéni versenyre koncentrálnak. Így nem volt meglepő, hogy váltóban fiatalok kaptak lehetőséget, Pálvölgyi Miklós kapitány Ormándi Rebekát és Szávai Liliánát állította csatasorba. Az Alba Öttusa junior korú versenyzője, Ormándi már volt döntős felnőtt világkupa-versenyen, de a fiatal váltónak a világbajnokság mezőnye még erős volt. Vívásban 15. helyen végeztek a 17 csapat között, úszásban és lovaglásban aztán javítottak. A kombinált számot a 14. helyről várhatták, és még egy riválist megelőzve végül tizenharmadikként zártak. A világbajnokság szerdán a férfi selejtezővel folytatódik, ebben a Volán Fehérvár öttusázója, Demeter Bence is érdekelt lesz.