Óriási csatában nyert az Arconic-Alba Fehérvár Szegeden

A bajnokság második fordulójában Szegedre látogatott az Alba,, ahol volt miért visszavágni az SZTE-Szedeák csapatának. A legutóbb döntős Arconic-Alba Fehérvár idegenben győzött: szegedi fellépésén 102-98-as győzelmet aratott.
SZTE-Szedeák - Arconic-Alba Fehérvár 98-102 (29-29, 26-31, 20-21, 23-21)
2023.10.07. 20:50 |

Az Arconic-Alba Fehérvár nem a legfényesebben kezdte a mérkőzést. Ugyan Philmore hármasával és Barnett két büntetőjével 5-4-re vezetett, a Szeged ritmust váltott támadásban és Bognár Kristóf pontjaival 9 egységgel elhúzott (15-6). Ezt követően Barnett és Vojvoda kézbe vette az irányítást, így folyamatosan sikerült csökkenteni a hátrányt. Vojvoda remek pontjaival rövid időre átvette az Alba a vezetést, ám az első negyed mégis 29-29-re végződött.

A második negyed eleje már sokkal inkább a Fehérvár szájíze szerint alakult. Chambers és Vojvoda is beköszönt távolról, végül Philmore kettő plusz egyes akciója után jött Nikola Lazics időkérése (33-42). Ezt követően elképesztően hullámzó időszak következett, előbb 12 pontos hátrányból kapaszkodott vissza ötre a Szeged, majd Philmore és Vojvoda révén ismét kiépített az Arconic-Alba Fehérvár egy kétszámjegyű előnyt. A félidőre végül öt pontos előnnyel mehettek 55-60 arányban.

A harmadik negyed elején annak ellenére is a hazaiak voltak sokkal élesebbek, hogy öt Alba-ponttal vette kezdetét a félidő. Egy nagy rohanásba kezdett ugyanis a Szedeák és Bognár zsákolásával át is vették a vezetést (65-64). Sikerült stabilizálni a fehérvári csapatnak a játékát, Barnett és Chambers vezérletével sorozatban dobott nyolc ponttal ragadta magához a csapat a kezdeményezést. A negyed hátralévő részében egyszer még vissza kapaszkodott tíz pontos hátrányból a Szeged, de így is 6 pontos fórral várhatta az Alba a folytatást 75-81 arányban.

A negyedik negyed első felében fej-fej mellett haladtak a csapatok, állandósult a 6-8 pontos különbség. Woolridge vezérletével ugyan többször is feljött a Szedeák három pontra, de Chambers kosaraival sikerült folyamatosan tartani a fehérvári vezetést. Lock két büntetőjével és Bognár tempójával 37 másodperccel a vége előtt egy pontra jött fel a vendéglátó, Chambers bődületes hármasa azonban eldöntötte a mérkőzést, így az Arconic-Alba Fehérvár idegenben is győzelemmel kezdett.