-
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01. -
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30.
Önvédelem mesterfokon - ingyenes önvédelmi kurzus indul civilek számára
A székesfehérvári Atarashi Kaishin Ryu harcművészeti szövetség kezdeményezésére, Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával ingyenes önvédelmi kurzus indul a civilek számára október 1-jétől, hétfőtől. Az egyedülálló kezdeményezésről Rétlaki Tibor Gábor vezető instruktor számolt be:
„Lokálpatriótaként szeretnénk megosztani harcművészeti és önvédelmi tudásunkat a székesfehérváriakkal.
olyan könnyen és gyorsan megtanulható, kis erőfeszítéssel kivitelezhető, de nagy hatásfokú gyakorlatokat tanítunk a résztvevőknek, amelyek nemtől és kortól függetlenül elsajátíthatók és szükség esetén alkalmazhatók.”
A mester hozzátette, a gyakorlás semmilyen tárgyi vagy előképzettségi feltételt nem igényel, mivel utcai harcra készítenek fel az oktatók, elegendő egy lapos talpú, tiszta sportcipő és az évszaknak megfelelő öltözet. Az oktatás alatt az esetleges balesetek elkerülése védelmében javasolt a sípcsont- és ágyékvédők viselése, azonban igény esetén a szövetség ezeket biztosítani tudja.
Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok hiánypótló szolgáltatásnak nevezte az új kezdeményezést: „Elmondható, hogy Székesfehérvár közbiztonsági statisztikája az elmúlt években erőteljes javulást mutat, amelyet mindannyian érezhetünk is. Ennek ellenére a szubjektív biztonságérzetnek mindig jót tehet az, ha felkészültebbek lehetünk a mindennapokban. Bátorságot és magabiztosságot adhat, ha felkészülhetünk a váratlan támadási helyzetekre, ami a világban járva érhet bennünket, ezért is állt az önkormányzat azonnal a kezdeményezés mellé.” - tette hozzá a tanácsnok. Kiemelte, hogy jelen esetben a harcművészetre nem mint sportra, hanem mint oktatásra kell tekinteni, amely ingyenesen mindenki számra elérhető, továbbá reményét fejezte ki, hogy minél többen érdeklődnek és igénybe veszik majd a szolgáltatást.
Az október 1-jén, hétfőn 18 órától induló képzést minden héten hétfőn ugyanebben az időben tartják majd a Prohászka utca 12. szám alatti teremben. A szervezők létszámtól függően akár több csoportot indítanak. Jelentkezni a teremben személyesen, illetve az alábbi elérhetőségeken telefonon vagy e-mailben lehet: Rétlaki Tibor Gábor, vezető instruktor: 06/20/3882183, e-mail: akrkarate@gmail.com Helyszín: Önvédelmi Iskola központi gyakorlóhelye, Prohászka u. 12.