-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Vállalkozói fórum Fehérváron
Vállalkozói Fórumot rendezett Székesfehérváron a VOSZ, vagyis a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Fejér vármegyei szervezete. A résztvevők egyebek mellett gazdasági elemzésekről és jövőbeni lehetőségekről hallhattak előadásokat.
2026.03.18. -
Mandiner est az MCC-ben
Mandiner estet rendeztek a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az érdeklődőket egy Ukrajnáról szóló filmvetítés, valamint közéleti beszélgetés várta Orbán Balázzsal és Lentulai Krisztiánnal.
2026.03.18.
Online farsangi bál Zsombiért - a kisfiú rehabilitációjára fordítják a bevételt
Online jótékonysági farsangi jelmezes bál Zsombiért – jó ügy támogatására hívja a segíteni vágyó fehérváriakat a Válasz Független Civilek Fehérvárért Egyesület, a Gólyafészek Alapítvány és a Székesfehérvári Székely Bál: a súlyos beteg Major Zsombor gyógykezelésének a támogatására szerveznek farsangi bált. A kisfiú 15 hónaposan egyik napról a másikra lebénult, nem tudott járni, Guillain-Barrè szindrómát diagnosztizáltak nála. A család jelenleg legfontosabb feladata a kisgyermek rehabilitálása – ebben segíthetnek azok, akik részt vesznek a virtuális rendezvényen.
Nincs farsangi mulatság jelmezek nélkül: a Facebook-eseményhez jelmezes és báli ruhás képeket lehet feltölteni, és a zsűri mellett a közönség is szavazhat majd, melyikek a legjobbak.
Február 18-án 19 órakor kezdődik a tombolasorsolás a belépőjegyet vásárlók között, amihez várják a felajánlásokat. Az eseményre 500 forintos belépőjegyek vásárolhatók tetszőleges számban, amiket a Gólyafészek Alapítvány bankszámlaszámára (72900745-10505166, Takarékbank Zrt.) várnak, a közlemény rovatba a „báli belépő” megjelöléssel.