-
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében köszöntötték az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozókat, akik az ünnepek alatt is szolgálatban lesznek, hogy segítsenek a bajba jutott, beteg embereknek. Rajtuk keresztül mindenkinek szólt a köszönet, aki karácsonykor sem teszi le a munkát, hogy ilyenkor is minden rendben menjen és működjön Székesfehérváron.
2025.12.22. -
Karácsonyi misszió Kárpátalján
A "Kárpátaljai Misszió - A Magyarság Angyalai" akcióhoz a Csillagösvény Utazási Iroda egymillió forintos felajánlása az adományozóknak köszönhetően több mint megháromszorozódott és 3.162.000 forintot rászorultsági alapon osztottak el a 3-11 éves gyermeket nevelő kárpátaljai családok között, figyelembe véve az árva, vagy beteg gyermekeket is.
2025.12.18. -
A nordmann fenyőt keresték leginkább
Idén is sok-sok fenyőfa közül lehetett válogatni az árusoknál. Még kedden is volt lehetőség arra, hogy mindenki beszerezze a karácsonyt szebbé varázsoló fát.
2025.12.23. -
Élő kalendárium várta a látogatókat
Advent negyedik vasárnapján ismét programok várták az érdeklődőket a belvárosba. Az utolsó adventi hétvége is közös hangolódással telt.
2025.12.22.
Önkormányzati választás - esküt tettek a Helyi Választási Bizottság tagjai
A Helyi Választási Bizottság tagjainak eskütételére, majd a bizottság alakuló ülésére került sor kedden reggel a Városházán, ahol megválasztották a bizottság elnökét és elnök-helyettesét is dr. Merényi Zoltán és dr. Boros László személyében. Áder János köztársasági elnök október 12-ére írta ki az önkormányzati választást, a képviselőjelöltek és a polgármesterjelöltek szeptember 8-án 16 óráig adhatják le ajánlóíveken összegyűjtött ajánlásaikat.
2014.07.29. 08:58 |
A Helyi Választási Bizottság tagjainak eskütételére, majd a bizottság alakuló ülésére került sor kedden reggel a Városházán, ahol megválasztották a bizottság elnökét és elnök-helyettesét is dr. Merényi Zoltán és dr. Boros László személyében. Áder János köztársasági elnök október 12-ére írta ki az önkormányzati választást, a képviselőjelöltek és a polgármesterjelöltek szeptember 8-án 16 óráig adhatják le ajánlóíveken összegyűjtött ajánlásaikat.
Július 29-én a Városházán tettek esküt a Helyi Választási Bizottság tagjai, majd a testület megtartotta alakuló ülését is. Az eskütétel előtt Róth Péter alpolgármester elmondta, hogy Áder János köztársasági elnök a múlt héten kiírta az önkormányzati választásokat, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése pedig megválasztotta a Helyi Választási Bizottság tagjait dr. Merényi Zoltán, dr. Boros László és Pinke László személyében. A testületnek két póttagja is van: Képli Mária és György László. Székesfehérvár alpolgármestere kiemelte, hogy a tagok megválasztásánál bölcs döntést hozott a közgyűlés, hiszen olyan személyeket is választott, akik több évtizede vesznek részt választások lebonyolításában, illetve a civil szféra képviselői is jelen vannak a bizottságban.
Az eskütételt követően alakuló ülést tartott a Helyi Választási Bizottság, amelyen megválasztották a testület elnökét és elnök-helyettesét dr. Merényi Zoltán, illetve dr. Boros László személyében. Az ülésen elhangzott, hogy a nemzetiségi választásokat várhatóan kedd délutáni ülésén írja ki a Nemzeti Választási Bizottság október 12-ére. A testületnek nem a választás időpontjáról kell döntenie, hanem arról, hogy az egyes nemzetiségek hány településen tarthatnak nemzetiségi választást.
Áder János köztársasági elnök október 12-ére írta ki az önkormányzati választást. A mintegy 8 millió, magyarországi lakóhellyel rendelkező választójogosultnak augusztus 15. után kell kézhez kapnia a névjegyzékbe való felvételről szóló értesítést. Aki nem kapja meg az értesítőt, a jegyzőnél (a helyi választási irodában) kérheti, a jegyző ekkor új szelvényt állít ki. A hivatalos kampány a választást megelőző 50. napon, augusztus 23-án kezdődik és a szavazás napján 19 óráig tart. A választáson a képviselőjelöltek, a polgármesterjelöltek és a főpolgármester-jelöltek szeptember 8-án 16 óráig adhatják le ajánlóíveken összegyűjtött ajánlásaikat. A jelölteknek településtípusonként és választási típusonként eltérő számú ajánlást kell összegyűjteniük. A jelöltek és a jelölőszervezetek listáinak nyilvántartásba vételéről a választókerületi bizottságok döntenek, négy napon belül. A listákat szeptember 9-én 16 óráig lehet bejelenteni. Aki a szavazás napján nem tartózkodik lakóhelyén, de Magyarország egy másik településén élni akar a választójogával, október 10-éig kérheti átjelentkezését a lakcím szerinti választási irodától egy másik településre. Fontos változás, hogy a mostani választáson csak az jelentkezhet át, aki a választás kitűzése előtt legalább harminc nappal létesített tartózkodási helyet és a tartózkodási hely érvényessége legalább a szavazás napjáig tart.

