-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Öltözőszekrények fehérvári szociális és oktatási intézményeknek
A DENSO Gyártó Magyarország Kft. adományázási programja keretében közel 200 darab – összesen 63 háromrészes blokkból álló – öltözőszekrényt adományozott székesfehérvári intézményeknek, amelyek között szociális intézmény és óvoda is található.
A társadalmi felelősségvállalás jegyében megvalósult kezdeményezésért Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki háláját a város nevében. „Köszönjük, hogy a használt, de még jó állapotú öltözőszekrényeket, nem kidobták, hanem felajánlották azokat szociális és oktatási intézmények számára. Az Önkormányzat mint intézményfenntartó is igyekszik mindent megtenni a felszereltség folyamatos megújítására, de nagyon örülünk, ha külső szereplők is segítenek, ezzel is tovább emelkedik az ellátás színvonala.”
Székesfehérvár Önkormányzata és a Székesfehérvári Tankerület koordinálásával, az érintettekkel egyeztetve a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézménybe 17, a Kríziskezelő Központba 15, a Vasvári Pál Gimnáziumba 6, az István Király Általános Iskolába 4, a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolába, a Kossuth Lajos Általános Iskolába, az Arany EGYMI-be, valamint a Vörösmarty Mihály Általános Iskolába 3-3, a Vasvári Pál Általános Iskola Bory Jenő Tagiskolájába és a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolába 2-2, a Hétvezér Általános Iskolába 1, a Maroshegyi Óvodába pedig 4 darab három-, illetve négyrészes fém öltözőszekrény kerül.
Az öltözőszekrényekért elsőként Török Szabolcs tankerületi igazgató mondott köszönetet. Mészáros Józsefné, a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény igazgatója arról adott tájékoztatást, hogy több intézményegységükbe kerülnek majd az udvarukra már megérkezett öltözőszekrények. Elsősorban munkatársaik használják majd az öltözőkben ezeket. Zsabka Attila, a Kríziskezelő Központ vezetője azt mondta el, ezekben a több ruhával beérkező ellátottak csomagjait el tudják zárni, illetve a mosodába is kerül majd az öltözőszekrényekből.
Az összefogás Maroshegy önkormányzati képviselője, Brájer Éva közreműködésével valósult meg, aki a gyakorlatias hozzáállást emelte ki, hogy a cég nem kidobta, hanem felajánlotta az általa már nem használt öltözőszekrényeket. A DENSO reméli, hogy adományukkal segíthetik, megkönnyíthetik az intézmények mindennapjait. A szekrények elszállításában a Beck&Politzer Kft. segített.