-
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Ölelés az elfogadásért a Fogyatékosság Világnapján - az Országalmához várják a családokat
A rendezvény életrehívója, ötletgazdája Kovács Szilvia televíziós riporter, újságíró, aki egyben egy "különleges képességű" kislány édesanyja.
Idén immár második alkalommal mutatják meg épek és fogyatékkal élők, hogy nincsenek különbségek, bárki lehet tehetséges valamiben. December 3-án vasárnap, 9:45-kor találkoznak az érintett családok, szimpatizánsok az Országalmánál, amit ép és sérült emberek közösen fognak “körül ölelni”, majd a Városház téren felállított színpadon, különböző csoportos, illetve egyéni produkciók, meglepetés vendégek várnak mindenkit.
A szervezők mindenkit részvételre buzdítanak, és kérik, hogy legyenek minél többen a Fogyatékosság Világnapján a belvárosban, hogy megmutathassák, Fehérvár is élen jár az elfogadás ügyében! A rendezvény fővédnöke: Cser-Palkovics András polgármester.