-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Október 3-án kezdődik a lomtalanítás a lakótelepeken
A székesfehérvári tömbházas övezetben is kicsit hosszabb lesz a lomtalanítás: idén október 3-tól október 28-ig tart majd a fölöslegessé vált holmik gyűjtése. A munkát végző Depónia Kft körzetekre osztotta a városrészeket és hasonlóan, mint a családi házaknál, meghatározott napokon szállítja el a lomot. A társasházakban lakó fehérváriakat a közös képviselők értesítik vagy a ház hirdetőfalán keresztül vagy a postaládákba dobott szórólapon.
2009.09.30. 12:58 |
A családi házas övezetekben lezajlott lomtalanítás tapasztalatairól, illetve a lakótelepeken október 3-án kezdődő lomgyűjtésről tartott sajtótájékoztatót a Damsits László a Kommunális Iroda munkaársa, Simon Beatrix a Depónia kft munkatársa és Bozai István városgondnok és Tóth Boglárka a Városgondnokság környezetmérnöke szerdán délelőtt a Depónia Kft Sörház téri központjában. A székesfehérvári tömbházas övezetben is kicsit hosszabb lesz a lomtalanítás: idén október 3-tól október 28-ig tart majd a fölöslegessé vált holmik gyűjtése. A munkát végző Depónia Kft körzetekre osztotta a városrészeket és hasonlóan, mint a családi házaknál, meghatározott napokon szállítja el a lomot. A társasházakban lakó fehérváriakat a közös képviselők értesítik vagy a ház hirdetőfalán keresztül vagy a postaládákba dobott szórólapon.
Ahol lehetséges ott konténereket helyeznek ki, hogy „kultúráltabb” legyen a lomtalanítás. Ahol nincs erre hely ott pedig azt kérik a lakóktól, hogy legkorábban előző este nyolc körül, legkésőbb reggel hatig a kuka mellé helyezzék ki a lomot. Veszélyes hulladékot, építési törmeléket nem szállítanak el idén sem. Lomot csak a kijelölt napon lehet kihelyezni!