Amatőr box - Nagy Evelin junior Magyar Kupa-győztes lett és indulhat az EB-n

A 2019-es Utánpótlás Magyar Kupán szerepeltek a hosszú hétvégén a Varkocs György Box Club fiatal versenyzői Érden. A versenyre az ország minden részéből érkeztek csapatok. A Varkocs kilenc fővel indult és öt érmet hozott haza. Érmesek: Németh Zsolt serdülő, 52 kg, bronz, Balogh Bálint, junior, 60 kg bronz, Zsuzsics Adrián, serdülő 43 kg, ezüst, Tóth Adrián serdülő, 59 kg, ezüst, Nagy Evelin, junior 57 kg-os súlycsoportban aranyérmes lett, így indulhat a május 25-én kezdődő Európa-bajnokságon.
2019.04.24. 10:33 |

Vegyesek az érzelmek, mert örülök a sok éremnek de ennél is több volt ebben a csapatban. Balogh Bálinttól és Tóth Adriántól aranyérmet reméltem, mert bár erős a súlycsoportjuk, rutinjuk és képességük megvan hozzá, hogy megnyerjék.

Nagy Evelin a tavalyi országos bajnokságon is meglepetést okozott és idén sem tett másképp. A súlycsoportjában lévő rutinosabb, nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkező kislány már kétszer legyőzte őt, de amikor igazán kellett, megmutatta, hogy egy igazi bajnok, ezzel a győzelmével felírta magát a május 25-én kezdődő Európa-bajnokság indulólistájára.” - emelte ki Turós Arnold, a Varkocs György Box Club vezetőedzője.