-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Okleveles elektronikai technikus képzés indul a Széchenyi technikumban
A felmenő rendszerben, a jövő tanévtől, azaz szeptembertől induló ötéves, duális képzésben résztvevők közül azok, akik jól teljesítettek és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán folytatják felsőfokú tanulmányaikat, 32 kredit pontot vihetnek magukkal az egyetemi képzésbe.
Gyümölcsöző az együttműködés a Székesfehérvári Szakképzési Centrum és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara között. Ennek köszönhető, hogy a következő tanévtől egy újabb okleveles technikusi szakkal bővül az SZSZC Széchenyi István Műszaki Technikum képzési palettája. A 2023/24-es tanévtől – a már két évfolyammal zajló okleveles gépgyártás-technológiai technikus oktatás mellett – elindul az okleveles elektronikai technikus képzés is, jelentették be sajtótájékoztató keretében szerdán.
Az Óbudai Egyetem ma hazánk leggyakorlatorientáltabb felsőoktatási intézménye, hangsúlyozta prof. dr. Kovács Levente, az egyetem rektora. Az okleveles technikus képzésben született együttműködés célja, hogy olyan szintre fejlesszék fel, hogy amikor a diákok végeznek és hallgatókká válnak, akkor a kreditátjárás és az -elismertetés, valamint a képzések közötti átmenet sokkal egyszerűbb legyen. A két intézmény közötti együttműködés nemcsak a hallgatók tekintetében jelenik meg, hanem a két oktatói gárda szimbiózisa is erősebb lesz. Ennek fő mozgatórugója, hogy a városban egy óriási beruházás indul el a tudományos és innovációs parkok tekintetében is, ami szintén magával hozza, hogy a teljes innovációmenedzsment- láncolatot, az ezzel kapcsolatos háttér szakmai tudást le kell képzeni, azt az első pillanattól kezdve támogatni tudják az egyetemen.
Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja szólt az együttműködés eddigi tapasztalatairól. Kiemelte, hogy a megszerzett tudást erősíti a duális képzés, amelynek során az ipar területén töltött gyakorlaton szerezhetnek tapasztalatot a diákok. A technikumokban folyó magas minőségű szakmai munkát igazolja vissza az is, hogy a 2023-as országos technikumi rangsor TOP 100-as listáján az SZSZC négy technikuma szerepel.
Az együttműködés bővülésével lehetősége van a diákoknak minél szélesebb körben az okleveles technikus képzést választani. A gazdaság igényei, a trendek figyelése, a munkaerőpiaci igények azok, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy az egyetemmel közösen kidolgozzuk azokat a képzési programokat, amelyek bővítik a képzési palettát – hangsúlyozta Szépné Holczer Piroska. A Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója hozzátette, egy életpályamodell, amit ezzel biztosítani tudnak a diákoknak.
A sajtótájékoztatón jelen volt Horváth Lajos Zoltán, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikum igazgatója, Prof. Dr. Györök György, az ÓE Alba Regia Műszaki Kar dékánja, valamint Dr. Pogátsnik Monika intézetigazgató.