-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Nyugdíjasok érdeklődtek a várost érintő fejlesztésekről a polgármesternél
Már hagyományosnak mondható, hogy a Fejér Megyei Nyugdíjasok Egyesülete évente egyszer meghívja a város polgármesterét egy olyan fórumra, amikor az éppen aktuális városfejlesztési kérdésekről érdeklődnek az egyesület tagjai. Csütörtökön délután Warvasovszky Tihamér polgármester és Pénzes Mihály a Városfejlesztési Bizottság elnöke is ott volt a Tolnai utcában, az egyesület klubhelységében. Fuják Ferencné a szervezet elnöke elmondta, hogy nem tétlenkednek, hiszen az Almássy lakótelepen, a Sütő, illetve a Sziget utcában is virágosítanak a nyugdíjasok. (Képgaléria a fórumról itt!)
Warvasovszky Tihamér beszélt a város munkaerő-piaci helyzetéről, kiemelte, hogy a 6.9%-os munkanélküliségi ráta a kistérségre vonatkozik, Székesfehérváron 3.9%-os a munkanélküliség, ami országos viszonylatban kitűnőnek mondható, bár hozzátette, addig nem lehet elégedett, amég van munkanélküli a városban. Szó volt még a színház-rekonstrukcióról, az épülő elkerülő útról és több Fehérvárt érintő beruházásról is.