-
A Városi Sí-Bank nyitvatartása
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben is várja a síelésre készülőket a Vasvári Pál Általános Iskolában december 22-től január 4-ig.
2025.12.16. -
Idegenbeli kézilabdás sikerek
Lejátszották az Alba Fehérvár KC legidősebb utánpótlás korosztályai az idei év utolsó meccseit. Az U18-és az U20-as csapatok Érden, míg az U16-os lányok hazai pályán szerepeltek. Az U18-as lányok megérdemelt sikert arattak idegenben.
2025.12.16. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Nyolc csapat méri össze tudását a Középiskolás Lányok Városi Foci Bajnokságán
Két csoportban kezdődtek el hétfőn délután a Városi Középiskolás Lányok Alapfokú Kispályás Labdarúgó Bajnokságának küzdelmei. A hétfői nyitónapon a középiskolás lányok számára szervezett labdarúgótornán öt középiskolás intézmény fiataljai bizonyíthatták képességüket. Valamennyi mérkőzést a Sóstói Stadion fedett műfüves csarnokában játsszák le.
2017.01.11. 15:38 |
Két csoportban kezdődtek el hétfőn délután a Városi Középiskolás Lányok Alapfokú Kispályás Labdarúgó Bajnokságának küzdelmei. A hétfői nyitónapon a középiskolás lányok számára szervezett labdarúgótornán öt középiskolás intézmény fiataljai bizonyíthatták képességüket. Valamennyi mérkőzést a Sóstói Stadion fedett műfüves csarnokában játsszák le.

A középiskolás lányok számára meghirdetett Alapfokú Kispályás Labdarúgó Bajnokságon azok a tanulók vehettek részt, akik 2016. szeptember 1-jétől egyesületi szinten nem versenyeznek és játékengedéllyel sem rendelkeznek. A Sóstói Stadionnal szemben lévő fedett műfüves csarnokban 5+1 fős csapatok küzdöttek a továbbjutásért az első játéknapon. Pályára lépett Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, a Székesfehérvári SZC I. István Középiskolája, a Székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnázium csapata is.

Az első játéknapon az „A” és a „B” csoportban lévő együttesek vívtak körmérkőzést egymással – a „C” csoportban jövő hétfőn kezdődnek a küzdelmek, ahol a Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, a Vasvári Pál Gimnázium és a Székesfehérvári SZC Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája küzd majd meg a továbbjutásért. A hármas csoportokból az első és második helyezettek jutnak be az elődöntőbe, ahol a legjobb hat gárda mérheti össze tudását. A második fordulóban egy-egy mérkőzés dönt majd az döntőbe kerülésről, ahol három csapat szerepel majd és körmérkőzésekkel döntenek a végső győztesről. A győztes díszes serleget vihet haza, a helyezettek pedig éremdíjazásban részesülnek.

A Városi Középiskolás Lányok Alapfokú Kispályás Labdarúgó Bajnokságának első játéknapját Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok nyitotta meg. „A profi labdarúgó hölgyek technikás megoldásaik élményszámba mennek – nem véletlen, hogy Székesfehérváron is egyre népszerűbb a labdarúgás a lányok körében. Az Önkormányzat kiemelten támogatja ezeket az eseményeket, én pedig egészen biztos vagyok abban, hogy ez a torna is nagyon színvonalas lesz. Szeretnénk, ha a fiúk és a lányok is egyaránt esélyt kapnának arra, hogy megcsillanthassák tudásukat a különböző sportágakban.”

A lányok kétszer 10 perces találkozókon küzdhettek a legjobb eredmény eléréséért. Az „A” csoportból a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, a Székesfehérvári SZC I. István Középiskolája, míg a „B” csoportból a Székesfehérvári SZC Árpád Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma és a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnázium együttesei jutottak tovább. A Városi Középiskolás Lányok Alapfokú Kispályás Labdarúgó Bajnokság döntőjére január 23-án kerül sor a Sóstói Stadion fedett műfüves csarnokában.