-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
"Nyitott lapokkal játszom" - interjú a Széphő zRt új vezérigazgatójával
Május elejétől Ferencz Zoltán a Széphő zRt új vezérigazgatója. A 18 évig közszférában dolgozó 56 éves szakember, majd vállalkozó nevéhez fűződik a nemrégiben elkészült Ady lakópark építése is. Mint mondja nyitott lapokkal játszik. A Széphő zRt. legfontosabb feladatának a város mintegy 21 ezer lakásának távhőszolgáltatását tartja és év végére minimalizálni szeretné a társaság 315 millió forintos kintlévőségét is.
Milyen feladatok állnak a Széphő zRt előtt az elkövetkezendő időszakban?
Az alapvető feladatunk, mintegy 21 ezer lakás távfűtéssel való ellátása, e mellett kezelünk 210 társasházat, amik karbantartása, felújítása is fontos feladat. A nem lakás célú helységek és az önkormányzati lakások fenntartása, üzemeltetése szintén jelentős feladat. A nem lakás céljára használható helységek folyamatos hirdetése és bérbeadása is a feladataink közé tartozik, valamint nagy feladat a Széphő Rt életében a kintlévőségek kezelése. Jelenleg 315 millió forintos kintlévősége van a cégnek. Ennek mintegy 80 százaléka fűtéstartozás és bérleti díj tartozás. A fokozatosság elvét valljuk: van türelmi idő, több felszólítást küldünk, de akarva akaratlanul az igazgatóság olyan döntésre jutott, hogy a behajtásnál a fokozatosságot fogjuk követni és szakaszolni fogjuk a fűtést és rá szeretnénk kényszeríteni a bérlőket, hogy hajlandóságot mutassanak a fizetéssel kapcsolatosan.
A számlatartozáson igazából nincs mit vitatkozni. Várható-e, hogy keményebben, üzletszerűen lép fel a társaság azokkal szemben, akik állandó nemfizetők?
Ahány eset annyiféle képpen kell a dolgokhoz hozzányúlni, azonban az megengedhetetlen, hogy intézmények több hónapos tartozást halmozzanak fel, holott a várostól megkapják erre a támogatást, csak éppen nem erre használják fel. A magánszemélyekkel óvatosan kell, hogy bánjunk, hiszen nagy részük szociális problémákkal küzd és ezekben az esetekben bizonyos mértékben a fokozatosság mellet a méltányosságot is gyakorolni fogjuk.
Kemény a 2006-os üzleti tervünk, nyereségorientált, pozitív mérleggel szeretném zárni az évet. Ebben benne van a kintlévőség minimalizálása is.
Hőfokszabályozóval kapcsolatosan hozott a Közgyűlés egy fontos döntést, miszerint a szolgáltatónak kötelessége egyéni mérőket felszerelni a lakásokba 5 éven belül és a társasházak ha úgy határoznak, akkor a lépcsőház fűtésrendszerét kikapcsolhatják…
Igen, ez komoly feladatot jelent nem csak kivitelezőként, hanem üzemeltetőként is. Van megfelelő szakember gárdánk és végre fogjuk hajtani azokat az igényeket, amiket a társasházak kívánnak.
Januártól 10%-kal csökkent a fűtés a városban, lassan teljes kapacitással működhetnek a környezetbarát gázmotoros erőművek, gondolom a Széphő Rt szempontjából is gazdaságosabb lesz a távfűtés működtetése…
Többlet kapacitás-lehetőség nyílik a 18 MW beindításával. Június 21-én elkészül a teljes üzem, így működésbe áll a két blokk a Tóvárosban és a Bakony utcában. Át kell majd gondolni a lehetőségeinket, ugyanis sok olyan intézmény van a városban, amik nem kötöttek rá a távhőszolgáltatásra. Ahogy a rákötési lehetőségeket a Távfűtési Főüzem biztosítani tudja és az intézményekkel meg tudunk állapodni, akkor lényegében az megtakarítást eredményezhet, amivel további csökkentésre is lehetőségünk lesz.
A városnak is az-az akarata, hogy környezetvédelmi szempontokat is figyelembe véve a távfűtést részesítse előnyben, ami látszik például a Teleki Blanka Gimnázium mostani fűtésfelújításán is…
A két nagy teljesítményű gázmotor fejlesztéssel lesznek energia-tartalékaink és a fűtési idényen kívül nem szükséges a Gáz utcában beindítani a nagy blokkot, mert ezek melegvízzel bőven el tudják látni a várost.
Ezen a nyáron is végeznek korszerűsítéseket a távhőhálózaton?
Minden évben a távhővezetékek tervszerű cseréje folyamatosan zajlik és végezzük a távhőközpontok felújítását is. Szeptember elsejéig folytatódnak majd a munkálatok
Szakmailag milyen kihívást jelent Önnek a vezérigazgatói cég, hiszen dolgozott már önkormányzati szektorban és legutóbb az építőiparban kamatoztatta tehetségét?
Az egyik divíziója a cégnek a Szépház Kft., amivel már a harmadik lakóparkot, egy 24 lakásos társasházat építünk a Gyümölcs utcában. Valójában szeretnék pozitív eredményt elérni a céggel, de az építőipari divízióval nem látok kitörési pontot. A vállalkozásokat sokrétűvé kell tenni, hiszen a lakásépítés, nem csak Székesfehérváron, hanem országos szinten is lassan hozza vissza a befektetett összeget. A kollégákat arra szeretném ösztönözni, hogy szélesebb körben pályázzunk .