-
25 éves a Hétpettyes Óvoda
Különleges eseménnyel ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Hétpettyes Óvoda. A jubileum alkalmából az intézmény dolgozói és a gyermekek közösen ültettek el egy fát, amely a jövőt, az összetartozást és a gondoskodást jelképezi.
2026.04.30. -
Megújul a körforgalom
Hosszú évekkel ezelőtt Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselőjének ötlete alapján valósult meg Maroshegy kapujában a fűzfavesszőkből álló „korona”, amelyet az egyre forróbb nyarak miatt többször újra kellett telepíteni. A Városgondnokság szakembereinek javaslata alapján most búcsúzik a jelkép, de már dolgoznak egy új, „zöld” megoldáson.
2026.04.30. -
Megvan az időpont!
2026-ban is megrendezik a komoly hagyományokkal rendelkező Tűzzel-vassal Fesztivált a Rác utcában. Az országos késes és kovácstalálkozón bemutatók, vásári forgatag, fegyverbemutatók és gyermekprogramok várják majd a látogatókat
2026.04.30. -
V. Fehérvári Tánc Ünnep
Összesen húsz Székesfehérváron működő tánciskola ünnepelte közösen a Tánc Világnapját. A vidám sokaság az Országalmánál gyülekezett, majd a Belvároson keresztül – az arra sétálók és a teraszon ücsörgők nagy örömére – a Zichy ligetnél felállított színpad felé vették az irányt, ahol látványos táncbemutatókkal szórakoztatták egymást és a kíváncsi közönséget.
2026.04.29.
Nyitott főzdék napja - fehérvári sörfőzdét is látogathatunk
A résztvevő sörfőzdék listája a www.nyitottfozdek.hu honlapon érhető el.
A Nyitott Főzdék Napján megnyitják a kapuikat a magyar kisüzemi sörfőzdék, hogy megmutassák magukat és söreiket a nagyközönségnek. 2021 június 5-én egész nap változatos programokkal, főzdetúrákkal, finom falatokkal, sörkóstolókkal és vásárlási lehetőséggel várnak a hazai kisüzemek. Ezen a napon ott kóstolhatjuk meg a magyar söröket, ahol azok készülnek. A Nyitott Főzdék Napja programjain a részvétel ingyenes, a fogyasztásért, a kóstolókkal egybekötött főzdelátogatásért kell fizetni. A szervezők kérik a hatályos járványügyi intézkedések betartását.
Fejér megyében a székesfehérvári Hübris és az Etyeki Sörmanifaktúra is várja a látogatókat.
A Hübris a laza és kényelmes hangulat mellett június 5-én számos programmal várja a vendégeket, megrendezik a "IV. világhírű hübris ping-pong bajnokságot", az első főzdei csocsó bajnokságot és fantasztikus sörfőzde túrák keretében minden titkot elárulnak arról, hogyan készülnek náluk a sörök. A főzdetúrák időpontjai: 13:00, 15:00, 17:00. A túrához regisztráció szükséges!
Az Etyeki Sörmanufaktúra június 5.-én 11 órától nyitott kapukkal várja az érdeklődőket. 11 órától két óránként indítanak főzdelátogatási programot sörkóstolóval. A program időtartama 1,5 óra. Ez idő alatt megismerkedhetünk az Etyeki Sörmanufaktúra immár 5 évre visszatekintő múltjával, bemutatják a sörfőzés alapanyagait, a kisüzemi sörfőzés technológiáját, a főzőházi és az erjesztési műveleteket. Eközben megkóstolhatjuk az etyeki söröket, beszélgethetünk a sörfajtákról, trendekről, összehasonlíthatjuk a nagy- és a kisüzemi sörfőzés technológiáját.