-
Hétvégén még nyitva lesz
Idén télen több mint negyvenezren koriztak a Zichy ligetben. "Sajnos az idei szezon véget ér hétvégén, bezárjuk február 8-án, vasárnap este a Kori Ligetet. Megértéseteket köszönjük, a következő szezonban újra várunk mindenkit! Jövőre veletek ugyanitt!" - adta hírül a szezon végét a Kori Liget Facebook oldala.
2026.02.03. -
Öreghegyi Hütte
Téli hangulat, zene, fények és igazi hüttézés vár minden korosztályt február 7-én, szombaton 18 órától az Öreghegyi Közösségi Házban! Az Öreghegyi Hütte egy egész estés, ingyenes rendezvény, ahol a családosok és a bulizni vágyók is megtalálják a nekik való programot. A belépés ingyenes.
2026.02.03. -
„Akadálymentes Fehérvár”
Az akadálymentesebb, élhetőbb Fehérvár jövőjéről oszthatják meg ötleteiket, elképzeléseiket mindazok, akik részt vesznek azon a szakmai napon, amelynek az Öreghegyi Közösségi Ház ad otthont február 5-én. A csütörtökön 9 órakor kezdődő rendezvény szervezői arra kérik a résztvevőket, hogy ITT regisztráljanak!
2026.02.03. -
Székesfehérvári diáksikerek
Fejér megyéből 6 csapat - köztük 5 fehérvári - is bejutott a Samsung Megoldások a holnapért jövőformáló kihívásának legjobb 50 csapatába, így a fiataloknak minden esélyük megvan rá, hogy bekerüljenek a március 4-én kihirdetendő TOP 8-ba és a verseny döntőjébe.
2026.02.03.
Nyílt napot rendeznek január 27-én szombaton az Alba Innovárban
A „Díjmentes nyílt napok” projekt támogatásával január 27-én, szombaton ismét nyílt napot szervez az Alba Innovár, hogy a látogatók megismerjék az élményszerű tanulást, amelyben a város diáksága már nap mint nap részt vehet. Az érdeklődők két helyszínen ismerkedhetnek meg a színes és varázslatos digitális világgal, amely egyre több segítséget jelent a munkában és szórakozási lehetőséget a szabadidőben. A foglalkoztató térben megmutatják, hogyan lehet a Lego Spike robotokat programozni különböző érdekes feladatokra, valamint, hogyan működik és mire jó a Sphero robotgolyó. A 3D-s tervezés és nyomtatás titkaiba is beavatják a résztvevőket, akik egy program segítségével különféle tárgyakat tervezhetnek. A szabadulószobában a játékosokat rabul ejti (szó szerint) valamilyen titokzatos hely, ahonnan erővel nem, csak ésszel lehet kijutni – ráadásul mindössze 40 perc alatt. A szabadulós játék aktív kikapcsolódás, izgalmas kihívás és csapatjáték.
Az Alba Innovár szombati nyílt napjára minden olyan érdeklődőt várnak, akiket érdekel a digitalizáció, a modern, élményszerű tanulás világa. A foglalkozásokon csak 10 éven felüliek vehetnek részt! Kiskorú kísérője csak 18 éven felüli lehet, és neki is regisztrálni kell!