-
Fehérvár köszöntötte katonáit
Évtizedes hagyományokhoz híven és a Magyar Honvédelem Napjához kötődően Székesfehérvár Önkormányzata gálaesttel köszönte meg a helyőrségben szolgáló katonák áldozatos munkáját. Az ünnepség keretében idén is átadták Székesfehérvár városának rangos elismerését, a Sipos Gyula-díjat, valamint a Gyuricza-emlékgyűrűt.
2026.05.19. -
HTBK közgyűlés elismerésekkel
Hétfő délután a Városháza Dísztermében tartotta éves közgyűlését a HTBK Székesfehérvári Szervezete. Az eseményen dr. Cser-Palkovics András Polgármesteri Elismerő Emlékérmet adományozott Selyem Antóniának a Székesfehérvár és Gyergyószentmiklós közötti kapcsolatok ápolása, fejlesztése, valamint a katonai értékek megőrzése érdekében végzett, kiemelkedő tevékenysége elismeréseként.
2026.05.18. -
Drogdílereket fogtak el
Hét kábítószer-kereskedőt vettek őrizetbe Fejér vármegyében. Seregélyesi, perkátai és fehérvári személyeket gyanúsítanak azzal, hogy tiltott szert árultak. Többek között több mint egy kg kristályos anyagot foglaltak le a rendőrök a házkutatások során.
2026.05.20. -
Kiszáradás határán a Velencei-tó
Kritikusan alacsony a Velencei-tó vízszintje, már a nyár kezdetén 70%-a hiányzik a tó vízkészletének! Hiába a múlt héten lehullott 30 mm-nyi csapadék, jelen pillanatban úgy áll, hogy június közepére elérheti a vízállás Agárdnál a valaha volt legalacsonyabb szintet.
2026.05.20.
Nyílt nap és próbaérettségi a Corvinus székesfehérvári campusában
Ingyenes próbaérettségit tart Fehérváron a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos érettségi-előkészítője, a Studium Generale. Február 18-án a Budai út 43. szám alatti Campus épületben négy tantárgyból - matematikából, történelemből, elméleti és üzleti közgazdaságtanból - kínálkozik lehetőség a próbaérettségi megírására, közép- és emelt szinten egyaránt.
2017.01.06. 07:03 |
Ingyenes próbaérettségit tart Fehérváron a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos érettségi-előkészítője, a Studium Generale. Február 18-án a Budai út 43. szám alatti Campus épületben négy tantárgyból - matematikából, történelemből, elméleti és üzleti közgazdaságtanból - kínálkozik lehetőség a próbaérettségi megírására, közép- és emelt szinten egyaránt.

A Corvinus egyetem diákszervezete, a Studium Generale (SG) az idei felvételi időszakban is megrendezi Nyílt Próbaérettségi napját, ezúttal február 18-án. A vizsga megírására az ország több pontján, így Székesfehérváron is lehetőség lesz. Az SG-sek három tantárgyból, matematikából, történelemből, illetve elméleti/üzleti közgazdaságból biztosítanak lehetőséget arra, hogy a középiskolások vizsgaszituációban kipróbálják, milyen lesz érettségizni. Mindhárom tantárgyból közép- és emeltszinten is ingyenesen lehet vizsgát tenni. A beadott dolgozatokat az SG-sek kijavítják, és igény esetén személyesen is konzultálnak a próbavizsgázóval az eredményről.