-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nyertes KIOP pályázatból kezdődhet nyár elején a kistérség állati hulladék-lerakó építése
Székesfehérvár a Környezetvédelem és Infrastruktúra Operatív Program állati hulladék kezelése pályázatán 86.9 millió Forintot nyert a 91.5 millió Forintba kerülő beruházáshoz. A cél a régi veszélyes „dögkút” megszűntetése és helyette olyan telep létrehozása, ahol biztonságosan elhelyezhetők az állati tetemek. A beruházásról csütörtökön tartott sajtótájékoztatót Pénzes Mihály alpolgármester, dr. Kovács Szilvia és Varga Balázs a Környezetvédelmi Minisztérium munkatársai és Major István a Polgármesteri Hivatal Beruházási Irodájának munkatársa.
2007.05.10. 15:34 |
Székesfehérvár a Környezetvédelem és Infrastruktúra Operatív Program állati hulladék kezelése pályázatán 86.9 millió Forintot nyert a 91.5 millió Forintba kerülő beruházáshoz. A cél a régi veszélyes „dögkút” megszűntetése és helyette olyan telep létrehozása, ahol biztonságosan elhelyezhetők az állati tetemek. A beruházásról csütörtökön tartott sajtótájékoztatót Pénzes Mihály alpolgármester, dr. Kovács Szilvia és Varga Balázs a Környezetvédelmi Minisztérium munkatársai és Major István a Polgármesteri Hivatal Beruházási Irodájának munkatársa.

A város alpolgármestere Pénzes Mihály hangsúlyozta, hogy 2006-ban nyert a város támogatást a Környezetvédelem és Infrastruktúra Operatív Programon, hogy a Székesfehérvári kistérség mind a 18 településén megoldott legyen az állati tetemek elhelyezése. A pályázatokkal kapcsolatban az alpolgármester kiemelte, hogy a május 17-én a közgyűlés elé kerülő 2007 és 2010 között megvalósítandó gazdasági programban külön fejezet foglalkozik a pályázati forrásokkal és az azokhoz szükséges önrészek biztosításával.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az új létesítmény évente mintegy 150 tonnányi állati tetemet fogadhat, amiket hűtött helyen tárolnak egészen addig, amíg az ATE Zrt el nem szállítja megsemmisítésre a „hulladékot”. Az új épületben lesz orvosi szoba, szociális kiszolgáló helység, kultúrált mosdó és fürdőszoba, illetve a zárt szennyvíztároló fontosságára is rámutatott az alpolgármester. Az új telep a város déli részén, külterületen a 63-as útról közelíthető majd meg.

A telep fenntartását a kistérség 18 települése közösen finanszírozza majd és mintegy 137 ezer embert érint a fejlesztés. Pénzes Mihály alpolgármester felhívta a figyelmet, hogy az építkezés idejére, ami a tervek szerint októberig tart majd a Csákváron található állati hulladéklerakó
,

A város alpolgármestere Pénzes Mihály hangsúlyozta, hogy 2006-ban nyert a város támogatást a Környezetvédelem és Infrastruktúra Operatív Programon, hogy a Székesfehérvári kistérség mind a 18 településén megoldott legyen az állati tetemek elhelyezése. A pályázatokkal kapcsolatban az alpolgármester kiemelte, hogy a május 17-én a közgyűlés elé kerülő 2007 és 2010 között megvalósítandó gazdasági programban külön fejezet foglalkozik a pályázati forrásokkal és az azokhoz szükséges önrészek biztosításával.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az új létesítmény évente mintegy 150 tonnányi állati tetemet fogadhat, amiket hűtött helyen tárolnak egészen addig, amíg az ATE Zrt el nem szállítja megsemmisítésre a „hulladékot”. Az új épületben lesz orvosi szoba, szociális kiszolgáló helység, kultúrált mosdó és fürdőszoba, illetve a zárt szennyvíztároló fontosságára is rámutatott az alpolgármester. Az új telep a város déli részén, külterületen a 63-as útról közelíthető majd meg.

A telep fenntartását a kistérség 18 települése közösen finanszírozza majd és mintegy 137 ezer embert érint a fejlesztés. Pénzes Mihály alpolgármester felhívta a figyelmet, hogy az építkezés idejére, ami a tervek szerint októberig tart majd a Csákváron található állati hulladéklerakó
,