Nyert a bajnoki rajton a Fehérvár KC a Siófok ellen

Remek játékkal, simán nyert a Fehérvár KC hazai pályán a Siófok ellen, és erre több mint két éve nem volt példa. Jól kezdett az FKC, a Siófok egyszer sem vezetett a mérkőzésen. Az újak, fehérvári oldalon jól debütáltak, és sokszor látványos játékot bemutatva nyert 35-30-ra a Jensen-csapat Vlagyimir Golovin együttese ellen.

2013.08.31. 20:36 |

Gyorsán 3-0-ra elhúzott többek között a bemutatkozó meccsét játszó Nuria Benzal két góljának köszönhetően a Fehérvár KC. Szemmel láthatóan jól működött a Herr-Benzal-Tilinger belső hármas, összesen 14 gól termeltek együtt a meccsen. A meccsen, melyen egyszer sem vezetett a Siófok, és a szünetben már nyolccal ment a hazai gárda (21-13).

A második féidő elején megrázta magát ugyan a vendégcsapat, mégis 12 perc után már kilenccel vezetett a Fehérvár KC. Majd jött egy vendég 5-0, amivel gyorsan szoros lett a találkozó. De csak időlegesen, mert amikor kellett ismét visszatalált a helyes útra a Tilinger vezette Fehérvár. A vége simának mondható 35-30 haza siket lett, a két bajnoki pontot a fehérvári alakulat zsebelhette be.

Fehérvár KC – Siófok KC 35-30 (21-13)

Fehérvár KC: Kiss É., Trimmel, Azari 5, Vaszari 3, Tilinger 8, Horváth 2, Hajduch 1, Herr 4, Mayer 3, Kazai 3, Emberovics 4, Benzal 2