Nyáron is biztonságban! – Az ÖKK Podcast vendége dr. Vörös Ferencné

Bajba jutott” unokára hivatkozó hívás, bankszámlát telefonon egyeztető „ügyintéző”, meg nem rendelt csomagról postai értesítő, a „strandtrezor”, azaz a törülközőre bízott értékek biztonsága és a gyermekekre leselkedő veszélyek is szóba kerültek a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya által szervezett programon.
2024.06.30. 15:24 |
Nyáron is biztonságban! – Az ÖKK Podcast vendége dr. Vörös Ferencné

A Városház téren hangulatos beszélgető teret kialakítva bíztatták az érkezőket, hogy „Üljünk le egy szó(hoz)ra!” a színes asztalok mellé. Míg a legkisebbek alkottak és játszottak, a felnőttek a gyermek- és ifjúságvédelem, áldozta-, vagyon, kiber- és állatvédelem témakörök kapcsán tehették fel kérdéseiket, osztották meg tapasztalataikat, véleményüket.

Az ÖKK Podcast legújabb epizódjának vendége dr. Vörös Ferencné a Bűnmegelőzési Osztály vezetője, akivel az újonnan indult programsorozat tapasztalatai mellett beszélgetünk a különböző korosztályokra leselkedő veszélyekről, az áldozattá válás elkerüléséről is.

Az adásból az is kiderül, mennyi mindenre jó egy kutyasétáltatás?

Interjú

  1. Az Ikarustól a tigriscápákig

    Egykor az Ikarus 300-as buszcsaládjának világhírűvé vált formatervéért kapott nívódíjat, később a szaudi király számára tervezett luxusbuszokat, aztán szó szerint a „mélybe rántotta” őt a Vörös-tenger színpompás élővilága. Őrsi Ferenc ipari formatervező ma már túl van 2100 tengeri merülésen, s a 75. születésnapjához közeledve úgy döntött, a világ elé tárja azokat a különleges felvételeket.

    2026.01.26.
  2. Fehérvár összeköt

    Közéleti, gazdasági, szociális, sport és kulturális témákról beszélgettünk 2025 év végén Székesfehérvár polgármesterével, dr. Cser-Palkovics Andrással. A kérdéssor összeállításakor a ChatGPT-t is megkérdeztük, mire lenne kíváncsi. Szó volt a nyilvánosság és a közösségi médiafelületek kérdéséről, és persze arról is, hogy milyen utak felújítása kezdődik 2026-ban.

    2025.12.29.
  3. Újra szól a Fanta Plusz

    Élőzene, jó hangulat és az elmúlt hatvan év legjobb slágerei várják a közönséget a Fanta Plusz együttes december 13-ai koncertjén. Az Öreghegyi Közösségi Házban, azaz a Fantában szombaton 19 órakor kezdődik a Mikulás buli. 

    2025.12.12.
  4. A talpunk alatt hever az energia?

    A Kárpát-medence európai viszonylatban kiemelt geotermikus adottságokkal rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy egy kilométeres mélységben 60-70 vagy akár 80 Celsius fokos vizet is találhatunk. A szakemberek véleménye szerint Székesfehérvár és közvetlen környezete akár még ennél is érdekesebb eredményeket tartogathat a novemberben véget ért földtani szerkezetet vizsgáló kutatások értékelését követően. 

    2025.12.01.