-
Nemzeti Gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 69. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. Kedden 18 órakor misével, majd utána 19 órakor mécsesgyújtással emlékeznek Fehérváron az Országalmánál, az 56-os forradalom és szabadságharc mártírjaira.
2025.11.04. -
A gyrosokat ellenőrzik
Az élelmiszer-higiéniai és élelmiszer-biztonsági előírások betartása, a nyomonkövethetőség biztosítása és a megfelelő konyhatechnológia alkalmazása érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos ellenőrzést rendelt el a gyrost árusító éttermekben és büfékben - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2025.11.03. -
Óraátállítás vasárnap hajnalban
2025-ben a téli időszámítás október 26-ára virradó éjjel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy vasárnap hajnali 3 órakor egy órával vissza kell állítani az órákat 2 órára, így ezen az éjszakán egy órával többet alhatunk.
2025.10.24. -
Éjszakai forgalomkorlátozás lesz szombaton és vasárnap az M7-esen
Éjszakai forgalomkorlátozás mellett folytatódik hétvégén az új velencei gyalogos híd építése. 2025. október 18-án, szombaton 22 órától lezárják az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalát a 44-es és a 46-os km-ek között, várhatóan vasárnap 12 óráig.
2025.10.17.
Nyaralás 2008 - hol és mennyiért nyaralhatunk az idén
Hamarosan nyílik az Utazás 2008 kiállítás, amely évről évre vonzza az utazni vágyókat. Székesfehérvár önálló kiállítóhellyel képviselteti majd magát a rendezvényen. Igaz, egyre többen már a tülekedés és a sorbaállás helyett az internetet használják keresgélésre, láthatóan ez az a kiállítás, ami mindenkinek eszébe juttatja az idei nyaralás kiválasztásának lehetőségét. Az utazók számát tekintve Görögország, Bulgária és Törökország a sorrend, ugyanakkor érdekességnek számít, hogy egyelőre nem indultak el a Horvátországba (3,1%) és Olaszországban (0%) irányuló nyári foglalások.
2008.02.21. 21:25 |
Hamarosan nyílik az Utazás 2008 kiállítás, amely évről évre vonzza az utazni vágyókat. Székesfehérvár önálló kiállítóhellyel képviselteti majd magát a rendezvényen. Igaz, egyre többen már a tülekedés és a sorbaállás helyett az internetet használják keresgélésre, láthatóan ez az a kiállítás, ami mindenkinek eszébe juttatja az idei nyaralás kiválasztásának lehetőségét. Nem téved az, aki ilyenkor keresgél, hiszen akár 30%-ot is spórolhat, ha most lefoglalja a nyaralását. A jó hír az, hogy minden kedvezmény igénybe vehető az on-line foglalások esetében is, tehát érdemes meglátogatnunk a nagy gyűjtő portálokat, amelyeket több ezer lehetőséget kínálva biztosítják a kedvező árakat. Ilyen oldalak többek között a www.startutazas.hu, www.vilaglato.hu, www.lastminuteutak.hu.
A tavalyi évhez képest nincs nagy változás a legkedveltebb úti célok között. Továbbra is Görögország adta az értékesítés 45%-át. Az utazók számát tekintve Görögország, Bulgária és Törökország a sorrend, ugyanakkor érdekességnek számít, hogy egyelőre nem indultak el a Horvátországba (3,1%) és Olaszországban (0%) irányuló nyári foglalások. A skála két vége között Spanyolország (8%) és Tunézia (7), azon belül is a Baleár-szigetek (jellemzően Mallorca) tartja részesedését,
Bulgária immár két-három éve jelentős publicitást kap. A fokozott érdeklődés tavaly érződött először a korai eladásokban, az idei évre Bulgária valóságos reneszánszát (17%) mutatják a kereskedelmi adatok. (Tavaly, hasonló időszakban bulgáriai értékesítés aránya alig 5% volt). A Fekete tenger partján az elmúlt néhány évben főleg francia és angol befektetők számottevő, és kiváló minőségű infrastruktúrát alakítottak ki, a görögországihoz hasonló áron.
A családok körében a legkedveltebb célterületek az említett Görögország, Bulgária és Törökország, míg Spanyolországot és Ciprust jellemzően a párban utazók választják. Nem véletlenül, éppen Spanyolország és Ciprus az a két nyaralóhely, ahol a legnagyobb összeget költjük külföldi nyári nyaralásaink során.
A nyaralásra szánt összeg szerint a skála túlsó végén Horvátország áll az irodai befizetések alapján. Ez a kép nem változott a korábbi évekhez képest, a kép árnyalásához hozzá kell tenni, hogy a horvátországi és az észak-olaszországi üdülőhelyek (mint például Bibione, Lignano, Cattolica, Lido di Jesolo) apartmanjai nem kínálnak étkezést, és az utazási irodában befizetett összeg nem tartalmazza az utazás költségét sem.
Amennyiben számításba vesszünk minden, az odautazással és ott-tartózkodással kapcsolatos költséget, (utazási költségeket, transzfereket, biztosításokat, étkezést, az adókat és kötelező díjakat) jelenleg Tunézia bizonyul a legolcsóbbnak. Nyáron a tunéziai nyaralás minden költségével együtt naponta 14.600 forintból kihozható 4 csillagos szállodában. Összehasonlításul a horvátországi apartmanok viszonylag alacsony szállásdíja mellett is nehezen szorítható 16.200 forint alá teljes tartózkodás napi költsége.
Szembeötlő ugyanakkor, hogy az egy fő esetén az előfoglalási időszakban nyaralásra költött összeg drasztikusan csökkenése a korábbi évekhez képest, míg 2006-ban 113.200 forint, 2007-ben 114.500 forint volt, az idénre az összeg 11%-os csökkenéssel 102.400 forintot mutat.
Az elemzés alapját a Start Utazás 2008. január 1 és február 20-a közti, június elseje utáni indulással értékesített útjai adták.
