-
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Védőháló az ÖKK Podcastban
A szociális munka világnapját a nemzetközi szakmai szervezetek kezdeményezésére a 2000-es évek elején hozták létre. A cél, hogy felhívják a figyelmet a szociális munkások, a gyermekvédelemben, az idősgondozásban, vagy a hajléktalanellátásban dolgozók tevékenységének fontosságára, illetve a rászorulók megsegítésére.
2026.03.20. -
Honvédelmi park Fehérváron
Ünnepélyesen megnyitották a Székesfehérvári Honvédelmi Parkot a Bregyó Közi Sportcentrumban. Az új létesítmény a honvédelmi nevelés és a fiatalok megszólítása szempontjából is kiemelt jelentőségű.
2026.03.20. -
Nyílt nap a NAV-nál
Középiskolásoknak tartott nyílt napot a NAV Fejér Vármegyei Adó- és Vámigazgatósága. A diákok megismerhették egyebek mellett az adó- és vámigazgatási, illetve bűnügyi szakterület munkáját is.
2026.03.20.
Növényültetésre pályázhatnak társasházak, intézmények és családi házak
Egy egészen újfajta kezdeményezés idén tavasszal a közterületi növényültetési pályázat, melyet a közterületek mellett az intézmények területére is kiterjesztettek. Bozai István városgondnok az akcióról szóló sajtótájékoztatón kiemelte, hogy iskolák, óvodák pályázatait is várják, a cél pedig hogy minél zöldebb legyen a város. A növények kiválasztásában a város főkertésze Spanyárné Halász Szilvia segít.
2011.03.18. 13:31 |
Egy egészen újfajta kezdeményezés idén tavasszal a közterületi növényültetési pályázat, melyet a közterületek mellett az intézmények területére is kiterjesztettek. Bozai István városgondnok az akcióról szóló sajtótájékoztatón kiemelte, hogy iskolák, óvodák pályázatait is várják, a cél pedig hogy minél zöldebb legyen a város. A növények kiválasztásában a város főkertésze Spanyárné Halász Szilvia segít.

A lakók az öngondoskodás jegyében ültetik el a növényeket, melyet a Városgondnokság finanszíroz. Székesfehérvár Városgondnoksága minden olyan dolgot, ami pénzbe kerül biztosít. Mindössze annyit várnak el a pályázóktól, hogy ültetés után gondozzák a gondosan elültetett növényeket.
A pályázatokat a beérkezések sorredjében bírálják el és kiemelten támogatják majd a frekventált területeken való növényültetést. A városgondnok kiemelte, hogy szemléletváltásra van szükség, hiszen mindenkinek jobban kell ügyelnie a növényekre a környezetében, így pedig, ha a lakók saját maguk ültetik az általuk kiválasztott növényt jobban is odafigyelnek majd a környezet rendezettségére. Azt szeretnék, ha a növényültetés mellett a környék is tisztább lenne.
A lakók és az intézmények által kiválasztott helyszínen olyan növényeket ültethetnek, amit szeretnének. A város főkertésze Spanyárné Halász Szilvia telefonon felveszi a kapcsolatot a pályázó lakókkal és közösségekkel, majd megnézi, hogy milyen növényeket érdemes választani, hiszen hosszabb távra szól egy-egy növény elültetése. Ehhez szakmai segítséget nyújtanak és természetesen a rendszeres parkfenntartási ellenőrzések során megnézik, hogy megfelelő-e gondozásuk.
Bozai István elmondta, hogy a mostani akció független a szokásos virágvásártól, ami természetesen idén sem marad el. Kiemelte továbbá, hogy szeretnének újszerű szemléletet megvalósítani. Egységes zöldfelületet szeretnének őshonos magyar növényfajtákkal. Az akcióra egyébként mintegy 4.5 milliót biztosít a Városgondnokság, ami rendkívüli igény esetén növelhető.
|
|
A növénytelepítési pályázat a parkfenntartas@varosgondnoksag.hu e-mail címre elektronikusan is visszaküldhető. A Városgondnokság főkertésze egy héten belül telefonon kersi fel a pályázókat és időpontot egyeztet a személyes találkozás érdekében.