-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Növényeket telepítettek a Széna téri iskolások
Csütörtökön délután adták át a Széna Téri Általános Iskola nemrégiben létesített zöldövezeti és pihenő részét. A növények telepítése tavaly októberben kezdődött el és idén tujaültetéssel, virágosítással valamint ugróiskola és padok létesítésével folytatódott. A tavaszi parkosítás szülői segítséggel és a diákok munkájával valósult meg.
2009.05.21. 15:51 |
Csütörtökön délután adták át a Széna Téri Általános Iskola nemrégiben létesített zöldövezeti és pihenő részét. Az intézmény azzal csatlakozott a város szombaton tartott felelősségi napjához, hogy ÖKO-iskola program jegyében az iskola előtti részen és az udvarban is tavaszi parkosítást végeztek.

Az ÖKO-Iskola program jegyében a Széna Téri Általános Iskola zöldövezeti területet és pihenőrészt létesített az udvaron. A tavaszi parkosítás eredményét ünnepélyes keretek között adták át az intézményben. A zöldterületek bővítése tavaly októberben kezdődött el és idén tujaültetéssel, virágosítással valamint ugróiskola és padok létesítésével folytatódott. A tavaszi parkosítás szülői segítséggel és a diákok munkájával valósult meg.

A Széna tér önkormányzati képviselője Orosz István arról tájékoztatott, hogy a téren ősszel fásítás kezdődik. Szeretnének egy olyan csöndes pihenőparkot kialakítani, ahol a környék idősebb emberei mellett a kisgyermekes anyukáknak is kellemes környezetet nyújthat a Széna tér.

Az ÖKO-Iskola program jegyében a Széna Téri Általános Iskola zöldövezeti területet és pihenőrészt létesített az udvaron. A tavaszi parkosítás eredményét ünnepélyes keretek között adták át az intézményben. A zöldterületek bővítése tavaly októberben kezdődött el és idén tujaültetéssel, virágosítással valamint ugróiskola és padok létesítésével folytatódott. A tavaszi parkosítás szülői segítséggel és a diákok munkájával valósult meg.

A Széna tér önkormányzati képviselője Orosz István arról tájékoztatott, hogy a téren ősszel fásítás kezdődik. Szeretnének egy olyan csöndes pihenőparkot kialakítani, ahol a környék idősebb emberei mellett a kisgyermekes anyukáknak is kellemes környezetet nyújthat a Széna tér.
