-
A Városi Sí-Bank nyitvatartása
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben is várja a síelésre készülőket a Vasvári Pál Általános Iskolában december 22-től január 4-ig.
2025.12.16. -
Idegenbeli kézilabdás sikerek
Lejátszották az Alba Fehérvár KC legidősebb utánpótlás korosztályai az idei év utolsó meccseit. Az U18-és az U20-as csapatok Érden, míg az U16-os lányok hazai pályán szerepeltek. Az U18-as lányok megérdemelt sikert arattak idegenben.
2025.12.16. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
NHL-es erőnléti edző segíti a Sapa Fehérvár munkáját
A Pittsburgh Penguins erőnléti edzője a Magyar Jégkorong Szövetség meghívására Magyarországra érkezik, és két hétig a hazai szakemberek számára tart előadásokat, valamint a gyakorlati munkába is bekapcsolódik. Mike Kadar a Sapa Fehérvár AV19 fizikai felkészítésében fog részt venni, közvetve ezzel a válogatottat is segítve.
2012.10.16. 15:50 |
A Pittsburgh Penguins erőnléti edzője a Magyar Jégkorong Szövetség meghívására Magyarországra érkezik, és két hétig a hazai szakemberek számára tart előadásokat, valamint a gyakorlati munkába is bekapcsolódik. Mike Kadar a Sapa Fehérvár AV19 fizikai felkészítésében fog részt venni, közvetve ezzel a válogatottat is segítve.
Az MJSZ hétfői bejelentése szerint a szakember 2007 óta dolgozik az amerikai csapatnál, most azonban két hétig a magyar hokiban tevékenykedők munkáját segíti. Itt tartózkodása alatt Kadar találkozik a honi edzőkkel, továbbképzést tart, meglátogatja az utánpótlás-válogatottak edzését, illetve az osztrák ligában szereplő Sapa Fehérvár AV19 csapatának fizikai felkészítésében is szerepet vállal. Így közvetve a magyar válogatott több tagjának is segíti felkészülését a november 9-11-i budapesti olimpiai selejtező tornára, amelyen a csapat célja a továbbjutást érő első hely megszerzése.
Mike Kadar korábban négy szezonon keresztül dolgozott - szintén erőnléti edzőként - az idén Stanley Kupa-győztes Los Angeles Kings csapatánál. 2005 júliusában a kanadai válogatott mellett működött közre egy jégen kívüli, úgynevezett szárazedzéses sorozat kidolgozásában. Ezt a programot mostanság Kanada-szerte alkalmazzák az utánpótlás-válogatottaknál.A tréner - aki a Pittsburgh 2009-es sikerekor maga is kapott bajnoki aranygyűrűt - magyar gyökereire tekintettel szeretné megszerezni a magyar állampolgárságot.