Nemzetközi ifjúsági mászóverseny fehérvári sikerekkel

Most hétvégén zajlott az egyik mászós körökben igen népszerű nemzetközi ifjúsági mászóverseny a 2019-es Petzen Climbing Trophy- Alps-Adriatic iRCC Ausztriában. A Mozogj Kreatívan SE színeiben 3 versenyző utazott ki a megméretettésre.
2019.07.09. 08:30 |

A hangulatos kültéri komplexum, ami sok éve vonzza a fiatalokat Európa minden pontjáról, hogy próbára tegyék magukat.

Idén több mint 400-an neveztek. A Mozogj Kreatívan SE színeiben 3 versenyző utazott ki a megméretettésre. Sándor Réka mellett 2 másik fiatal nemzetközi versenyek tekintetében ujjonc versenyzőnk is indult, Zsákai Eszter és Tóth Vince.
Réka H16-ban 7. helyen végzett Boulder kategóriában, Nehézségi mászásban is jól szerepelt itt 10. helyet sikerült megszereznie.

Az első 10-be bejutás nagyon komoly eredménynek számít, ezért ez erős visszajelzés Jámbor Ádámnak Réka edzőjének is, hogy jó úton haladnak!
Eszter U12-es korosztályban Boulder kategóriában a 23. lett 65 indulóból és nehézségiben 24. helyet szerezte meg az 59 indulóból.

Vince U10 korosztályban 21. lett Boulder kategóriában és 22. Nehézségi kategóriában.

1. Kettős győzelemmel lépne tovább az Európa-ligában a MOL Fehérvár FC

Az első részfeladatot pazarul abszolválták múlt héten a fehérváriak, hiszen kiütéses 5-1-es győzelmet arattak az Európa-liga első selejtezőkörének nyitányán a montenegrói Zeta Golubovci otthonában. A csütörtöki, felcsúti visszavágón is a győzelem a cél.

2019.07.17.
  2. Tizenkét fehérvári érem az atlétikai újonc és serdülő Ob-ról

A 13-15 évesek országos bajnokságával zárult az korosztályos atlétikai nyári pályabajnokságok sorozata. Az ARAK atlétái az elmúlt évekhez hasonlóan kiemelkedően szerepeltek: 6 arany, 3 ezüst, 3 bronzéremmel tértek haza Győrből, a sportág legnagyobb létszámú bajnokságáról.

2019.07.16.
  3. A MÁV Előre SC röplabdázóinak sikereihez gratuláltak a Városházán

A MÁV Előre SC NBI-be feljutott női, és az idei szezont szintén szép eredménnyel záró férfi röplabdázókat fogadta Székesfehérvár polgármestere pénteken a Városházán. Cser-Palkovics András a találkozó előtt egyeztetett a sportvezetőkkel a következő szezont érintő feladatokról, majd a Díszteremben gratulált, és köszönte meg a csapatok tagjainak az elmúlt időszakban nyújtott teljesítményt.

2019.07.13.
  4. Kiütötte az FK Zetát a MOL Fehérvár, eldőlt a párharc az első meccsen

Nem hagyott kétséget a Vidi, hogy melyik a jobb csapat: az Európa-liga első selejtező körében idegenben is öt gólt rúgott és simán nyert. Nego mesterhármasa már az első félidő első felében padlóra küldte a Zetát, a végén Juhász és Huszti is betalált. FK Zeta - MOL Fehérvár 1-5.