-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Néma koszorúzás a Bazilika emlékkeresztjénél Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezve
Húsz éve temették újra az 51 éve kivégzett Nagy Imre miniszterelnököt és mártírtársait. Kedden reggel a Bazilika 56-os emlékkeresztjénél Warvasovszky Tihamér polgármester és a közgyűlést alkotó pártok frakcióvezetői dr. Cser-Palkovics András, Farkas László és Rockenbauer Lajos néma koszorúzással rótták le kegyeletüket az egykori miniszterelnök és mártírtársai előtt. Nagy Imre miniszterelnök és vádlotttársai halálos ítéletét 1958. június 16-án hajtották végre.
2009.06.16. 08:55 |
Húsz éve temették újra az 51 éve kivégzett Nagy Imre miniszterelnököt és mártírtársait. Kedden reggel a Bazilika 56-os emlékkeresztjénél Warvasovszky Tihamér polgármester és a közgyűlést alkotó pártok frakcióvezetői dr. Cser-Palkovics András, Farkas László és Rockenbauer Lajos néma koszorúzással rótták le kegyeletüket az egykori miniszterelnök előtt.
Nagy Imre miniszterelnök és vádlott-társai, Maléter Pál és Gimes Miklós halálos ítéletét 1958. június 16-án hajtották végre. A holttestek kihantolása és azonosítása 1989 márciusában kezdődött meg. Az 1989. június 16-ai újratemetés a rendszerváltás jelképes eseménye lett. Nagy Imrét, Gimes Miklóst, Losonczy Gézát, Maléter Pált és Szilágyi Józsefet 1989. július 6-án a Legfelsőbb Bíróság felmentette az 1958-as vádak alól.
A családtagok már az 1958-as kivégzések után kérvényezték az újratemetést, ám erről szó sem lehetett. Nagy Imre, Maléter Pál, Gimes Miklós, Losonczy Géza és Szilágyi József álnevek alatt feküdtek a 301-es parcellában.
1988 nyarán - a kivégzés harmincadik évfordulóján - a rendőrség szétverte a megemlékező tüntetést, Grósz Károly miniszterelnök pedig fasiszta provokációnak minősítette a történteket. Egy év múlva viszont százezrek emlékeztek a Hősök terén, a hatalom képviselőivel és az ellenzéki szervezetekkel együtt, mindenféle nyílt hatalmi atrocitás nélkül, a tévé és a rádió közvetítése pedig az egész országot bevonta a megemlékezésbe.
A családtagok már az 1958-as kivégzések után kérvényezték az újratemetést, ám erről szó sem lehetett. Nagy Imre, Maléter Pál, Gimes Miklós, Losonczy Géza és Szilágyi József álnevek alatt feküdtek a 301-es parcellában.
1988 nyarán - a kivégzés harmincadik évfordulóján - a rendőrség szétverte a megemlékező tüntetést, Grósz Károly miniszterelnök pedig fasiszta provokációnak minősítette a történteket. Egy év múlva viszont százezrek emlékeztek a Hősök terén, a hatalom képviselőivel és az ellenzéki szervezetekkel együtt, mindenféle nyílt hatalmi atrocitás nélkül, a tévé és a rádió közvetítése pedig az egész országot bevonta a megemlékezésbe.