Nem volt elég a kétgólos előny a végére

A Sapa Fehérvár csapata 45 percig kiválóan játszott a liga legjobb csapata ellen, de sajnos a kétgólos előny is kevésnek bizonyult. Az utolsó húsz percben a Linz - három gólt ütve - a maga javára fordította a mérkőzést. " Tanulnunk kell ebből a vereségből is és ki kell javítanunk a hibáinkat. Nem lesz könnyű dolgunk, mert a hazai pályán elvesztett pontokat idegenben kell visszaszereznünk." - mondta Kevin Primeau vezetőedző.
Sapa Fehérvár AV19-EHC Liwest Linz: 3-4 (0-0, 3-1, 0-3)
2011.11.23. 07:44 |
A Sapa Fehérvár csapata 45 percig kiválóan játszott a liga legjobb csapata ellen, de sajnos a kétgólos előny is kevésnek bizonyult. Az utolsó húsz percben a Linz - három gólt ütve - a maga javára fordította a mérkőzést.

A Znojmo elleni mérkőzések sikertelensége után a listavezető ellen kezdhette meg a pontgyűjtést Volán. Nem is sokat teketóriáztak a fiúk, azonnal nekirontottak az ellenfélnek. Vas Marci került ziccerbe rögtön az elején, majd egy két perces emberelőny jelentette az esélyt a gólszerzésre. Jól védekezett a Linz, nem találtuk a fogást rajtuk. Ahogy visszajött a kiállított osztrák játékos, Sofron váltotta a büntetőpadon, akinek ütközését túl keménynek ítélték a játékvezetők. A lelkes fehérvári védekezés azonban megakadályozta, hogy a vendégek szerezzék meg a vezető gólt, majd Ryan korongja akadt el, pedig Palkovics ziccerben várta a pakkot. Rövid időn belül a harmadik előnyt is megkaptuk, de a legnagyobb helyzetet mégis a fekete mezesek alakították ki, Irmen jött vissza a büntetőpadról, kilépett a koronggal, de Munro védte a próbálkozását. Ryan cikázott a védők között, csak szabálytalanul tudták megállítani, jöhetett a negyedik emberelőny, mely meghozta a legnagyobb helyzetet: Palkovics lövése kijött Hinről és Ryan nem tudta a hálóba pofozni a kipattanót. Az első harmad fehérvári fölénnyel telt, de gólnélküli döntetlennel zárult.

A második játékrész épp a fordítottja volt az elsőnek. Prattet küldték ki a játék késleltetéséért és rögtön támadásba lendült a Black Wings, szerencsére Munro jól állt a lábán. Átvette a játék irányítását a vendégcsapat, beszorították a Sapát a saját kapuja elé. Kissé váratlanul mégis az Ördögök szereztek vezetést: Mihály és Sikorcin ugrott meg és utóbbi fonákkal a kapuba emelt (1-0). A gól megzavarta a Ouellettéket, Sofron kis híján azonnal megduplázta az előnyt: Veidemant ültette hintába, de lövése célt tévesztett. Magához tért a vendégcsapat, Munro ütőjét elsodorták, de anélkül is szépen védett. A második hazai gól azonban elvette a kedvüket: Palkovics kerülte meg a kaput, visszatette a kapu elé, ahol Pratt érkezett és máris a hálóban táncolt a pakk (2-0). A középkezdés után Durco azonnal mehetett a büntetőpadra és ezt kihasználta a Linz. Baumgartner vette be a fehérvári kaput (2-1). Újfent beszorult a Sapa, ebben a harmadban mind a kiállítások aránya, mind a kapura lövések száma megfordult. Sikorcin kiállítása jelentette az újabb esélyt Irmenéknek, de szépen védekeztek a fehérmezesek és éppen megszerezték a korongot, mikor lejárt büntetés: Sofron azonnal indította Sikit, aki ismét fonákkal vette be Hirn kapuját (3-1).

Csodálatosan alakult a második húsz perc, így nem maradt más hátra, mint őrizni az előnyt. Az első sor növelhette volna a különbséget, egy szép Ladányi - Sofron - Vas Marci kombináció végén utóbbi hagyta ki a helyzetet. Peregtek a percek, de a várt nagy linzi rohamok elmaradtak. Éppen ezért a meglepetés erejével hatott, amikor Oberkofler lövése Munro mögé csorgott (3-2). Négy perc sem telt el és egyenlő volt az állás, Ouellette vágta a pakkot a fehérvári kapuba (3-3). Felrémlett a két csapat első mérkőzése, amikor három gólos előny sem volt elég Palkovicséknak a győzelemhez. Sajnos a történelem ismételte önmagát, az egyenlítő gól után egy perccel, már a Black Wings vezetett, Keller talált be (3-4). A gyorsan bekapott három gól mélyütéssel ért fel a Sapa Fehérvárnak. A fiúk már nem tudtak újítani, így a Linz másodszor is elvitte a pontokat a Raktár utcából. A verkli nem áll meg, pénteken a Salzburg ellen idegenben kellene visszatérni a helyes ösvényre Ladányiéknak. Az sem lesz kis feladat.

Kevin Primeau: Közel 50 percig jól játszottunk, majd kaptunk egy szerencsétlen gólt, ami megtörte a csapatot. Azért is fájó ez a vereség, mert két harmadon keresztül jobbak voltunk, ám nem szabad elfelejtenünk, hogy a mérkőzés 60 percig tart. Tanulnunk kell ebből a vereségből is és ki kell javítanunk a hibáinkat. Nem lesz könnyű dolgunk, mert a hazai pályán elvesztett pontokat idegenben kell visszaszereznünk.