-
Vereség a ZTE-től
Többször is nyolc ponttal vezetett az Alba a ZTE otthonában az alapszakasz 22. fordulójában, ám a negyedik tíz percben megállt a támadójáték, az extra dobásokat is értékesítő zalaiak pedig végül megnyerték a mérkőzést.Zalakerámia ZTE KK - Alba Fehérvár 100-91 (28-26, 20-28, 28-24, 24-13)
2026.03.15. -
Alba Fehérvár KC győzelem
Fontos mérkőzést vívott az Alba Fehérvár KC szombaton a Mosonmagyaróvár ellen és hazai pályán is diadalmaskodott! A szigetközi alakulat ellen ősszel idegenben bravúrgyőzelmet szereztek Suzana Lazovic tanítványai, amely meghatározó pontja volt a tavalyi menetelésnek.Alba Fehérvár KC – Motherson-Mosonmagyaróvári KC 27:19
2026.03.14. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
Nem tudtak csodát tenni Tilingerék, simány nyert a Győr az Alcoa ellen
Egy félidőn át jól tartotta magát az Alcoa FKC csapata győrben, a BL-elődöntős hazaiak a második játékrészben darálták be Konkoly Csaba csapatát. A fehérváriak a héten még egyszer pályára lépnek, az Érd elleni bajnoki vélhetően sokkal szorosabb lesz, ráadásul ott nem esélytelenek a lányok. Az Alcoa FKC legeredményesebbje az 5 gólig jutó Niksevics volt.
Győri Audi ETO - Alcoa FKC 44-21 (17-9)
Győri Audi ETO - Alcoa FKC 44-21 (17-9)
2012.03.13. 23:53 |
Egy félidőn át jól tartotta magát az Alcoa FKC csapata győrben, a BL-elődöntős hazaiak a második játékrészben darálták be Konkoly Csaba csapatát. A fehérváriak a héten még gyszer pályára lépnek, az Érd elleni bajnoki vélhetően sokkal szorosabb lesz, ráadásul ott nem esélytelenek a lányok. Mert lássuk be, az Audi ETO otthonában azok voltak, így az apró részsikereket, Szikora jó kapusteljesítményét, az első félidő szorosabb eredményét is meg kell becsülni. Az Alcoa FKC legeredményesebbje az 5 gólig jutó Niksevics volt.
Egy-egy kulcsember hiányzott mindkét oldalon, a hazaiak Vérten, a fehérváriak (ahogy a Győr ellen mostanában szinte megszokták) Triscsuk játékára nem számíthattak. Persze ez az Alcoa FKC-t érintette érzékenyebben, hiszen a győri klasszisokkal Dunát lehet rekeszteni, Fehérváron ellenben nehéz ez első számú gólfelelőst pótolni. Ezzel együtt jól tartották magukat a lányok, köszönhetően Szikora védéseinek és a jó védekezésnek, amikor már 11 perc telt el, de csak 4 gólt lőtt a toronymagas favorit, időt is kért norvég edzője. Karl-Erik Böhn tanácsai ellenére a félidő felénél sem volt nagy a különbség, Kunkó két góljával 8-4-re jött fel az Alcoa. Ahogy a sebességet növelték Görbiczék, persze el is húztak, de a félidei 17-9 még nem ígért kiütést.
Aztán persze az lett, mert a nagy iramot nem bírta végig az Alcoa, a hibákat pedig büntette a Győr. A második félidőben öt perc alatt tíz fölé kúszott a különbség, belejöttek a hazaiak, Görbicz klasszisához méltón villogott, és ahogy sejthető volt, az eladott fehérvári labdákból is megszórta ellenfelét a bajnok. Ráadásul világklasszis kapusa, Lunde-Haraldsen is tett róla, hogy elfogyjon az önbizalom Tilingeréknél. Tíz perccel a vége előtt hússzal vezetett az ETO, amely szép játékkal szolgálta ki szurkolóit.
A vége 44-21, reálisan van is ennyi a két csapat között. Az Alcoa FKC számára továbbra is a nyolcba kerülés a cél, a pénteki, Érd elleni mérkőzésen összejöhet a bravúr, ami sokat segítene e cél elérésében.
A vége 44-21, reálisan van is ennyi a két csapat között. Az Alcoa FKC számára továbbra is a nyolcba kerülés a cél, a pénteki, Érd elleni mérkőzésen összejöhet a bravúr, ami sokat segítene e cél elérésében.
Győri Audi-ETO - Alcoa FKC 44-21 (17-9)
Alcoa: Szikora - Niksics 2, Kuhinkó 3, Tilinger 3(1), Horváth B., Niksevics 5, Vaszari 1. Csere: Trimmel, Maruscec, Rádl 2, Lelkes 2, Zsigmond, Becséri 3, Németh K.
Alcoa: Szikora - Niksics 2, Kuhinkó 3, Tilinger 3(1), Horváth B., Niksevics 5, Vaszari 1. Csere: Trimmel, Maruscec, Rádl 2, Lelkes 2, Zsigmond, Becséri 3, Németh K.