Nem tudott előnyt szerezni a KEK-visszavágóra a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

A Kupagyőztesek Európa Kupájában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a román bajnokság listavezetőjét, az Oltchim Valceát fogadta. A fehérváriak tudták, hogy nehéz mérkőzés vár rájuk, és alaposan felkészültek a válogatottak sorát felvonultató Valceából. A szünetben még a vendégek vezettek egy találattal, de a fordulás után Vura József lányai átvették az irányítást, mégsem örülhettek igazán a lefújást követően. A visszavágó szempontjából oly fontos győzelmet nem sikerült megszerezni, mert a román alakulat bizonyította klasszisát, és a találkozó vége előtt három másodperccel egyenlített. A mérkőzés 25-25-ös döntetlennel zárult. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Oltchim Rm. Valcea  25-25 (14-15)

2007.01.07. 02:09 |

A hazaiaknál a nyolcgólos Szrnka Hortenzia volt a legeredményesebb játékos, míg a Valceában Valentina Ardean Elisei tizenegyszer talált a fehérvári kapuba.

KEK, harmadik forduló:

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Oltchim Rm. Valcea  25-25 (14-15)

Köfém Sportcsarnok, 1100 néző

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 8 (4), Kenyeres 4, Tápai Sz. 4, Pádár 3, Válova 3, Trishchuk 2, Vijunaite 1, Balogh B., Kordyuk, Lima, Õri E. Vezetőedző: Vura József

Valcea: Dinu és Pislaru (kapusok), Ardean-Elisei 11, Gilca 5, Maier 5, Luca 3, Gheorghe 1, Bese, Grigore, Lecusanu, Manea, Nechita, Tivadar, Vadineau. Vezetőedző: Gheorghe Tadici

Hétméteresek: 4/6 (Tápai Sz. és Szrnka Hortenzia hagyott ki egyet-egyet); 0/0

Kiállítások: 2 perc, illetve 12 perc