Nem sztrájkoltak, de kikaptak az FC Fehérvár labdarúgói

Megnyugodhattak a fehérvári futballbarátok, az FC Fehérvár legjobb összeállításában lépett pályára a Soproni Liga 11. fordulójában. A játékhét nyitányán az Újpestet látták vendégül a még mindig elmaradt reklámpénzükre és prémiumukra váró piros-kék labdarúgók. A kapuban Sebők Zsolt helyett Németh Viktor védett, a védelemből hiányzott a piroslapos eltiltását töltő Koller Ákos, valamint nem volt fellelhető a játékosok felszerelésén a klub színeire utaló piros és kék kombináció, pedig a Videoton FCF Baráti Kör Egyesület a mérkőzés előtt 24 darab kék sportnadrággal lepte meg az együttest, mégis tiszta pirosban vette fel a küzdelmet a Vidi… FC Fehérvár – Újpest FC 1-2 (1-0)

2007.10.05. 21:54 |

Az első félidőben a hazaiak dolgoztak ki több helyzetet, elsőként Mario Bozic húszméteres lövését kellett szögletre tornáznia Balajcza kapusnak, majd egy remek indítást követően Tisza lépett ki a fehérvári védők közül, de szólójába Németh Viktor bravúrral belepiszkált, így az újpesti csatár már nem tudta kapura tenni a labdát. A 37. percben aztán gólra váltotta mezőnyfölényét az FC Fehérvár. Bozic indította a jobb szélen Simeket, aki miután betört a tizenhatoson belülre középre centerezett, amire Jusuf Dajic pontosan érkezett, és öt méterről a kapuba passzolt, 1-0!

A második félidőben visszaesett a mérkőzés irama és a játék színvonala. Az eső, majd a vizes talaj is nehezítette a játékosok dolgát, de a fehérváriak tartották egygólos előnyüket egészen a 73. percig. A csereként beállt Kovács Zoltánnal frissült a lilák játéka, s az újpesti csatár remekül vett át egy labdát a 16-oson belül, lefordult védőjéről, s Németh mellett a hálóba helyezett, 1-1.
 Alig telt el tíz perc, s már fordított is a vendégcsapat. Egy előreívelt labdát Horváth Gábor röviden és pontatlanul fejelt vissza a mezőnybe, így Tisza Tibor került helyzetbe, aki a tizenhatos vonaláról lőtt, labdáját pedig Németh kapus nem tudta megfogni, a hálóőr testéről a hálóba vánszorgott a játékszer, 1-2.
 Az FC Fehérvár játékosai az utolsó percekben elszántan küzdöttek az egyenlítésért, de nem sikerült pontot menteniük, így maradt az egygólos újpesti siker.

A mérkőzés után a tulajdonosváltás körül kialakult helyzet miatt, és a csapat megmentéséért aggódó hazai szurkolók egy csoportja a székház felé indult, de a biztonsági szolgálat emberei a bejáratnál szétoszlatták a tömeget.

FC Fehérvár – Újpest FC 1-2 (1-0)