Nem sikerült nyerni Szombathelyen - a bronzéremért játszhat majd az Alba

Hiába nem léphetett pályára a Falco legjobbja a bajnoki döntő mindent eldöntő ötödik meccsén, a Szombathelyiek végig vezetve győztek, és nyerték 3-2-re a párharcot. A címvédő Alba Fehérvár így nem jutott döntőbe, idén marad a bronzcsata.

2018.06.07. 22:24 |

Govens nélkül, de a sérüléssel bajlódó Váradival várta a Falco az Albát az elődöntő ötödik meccsén. A Fehérvárból ezúttal Mohammed maradt ki, Filipovity pedig sérülés miatt nem vállalta a játékot. A hazaiak 9-2-vel kezdtek a Savaria Arénában, majd Lóránt szépített. A negyed felénél 14-10-re vezetett a sokkal jobban lepattanózó szombathelyi alakulat. Mínusz nyolcnál, három és fél perccel a játékrész vége előtt időt is kért Dzunic Braniszlav. A szünetig azonban nem sikerült ebből a hátrányból faragni, tíz perc után 24-16 állt az eredményjelzőn.

Norfleet második triplájával indult a második negyed, így tíz pont fölé nőtt a differencia. Az Alba nem igazán találta a hazaikon a fogást saját palánkja alatt, Perl 2+1-ével pedig már tizenkét ponttal állt jobban a Falco a 13. perc végén. Öt perccel a nagyszünet előtt jött az újabb Alba időkérés, miután Tóth kosarával már tizennégy volt közte, és percek óta nem szerzett pontot a címvédő. Keller kozmetikázta az eredményt, Hill két jó büntetőjével tíz pontra kapaszkodott az Alba, sőt Pointer duplával ebből is sikerült faragni. Ekkor kevesebb mint két támadásnyi idő volt hátra, Váradi triplája bement, Simpson próbálkozása azonban kimaradt, 40-29-cel mentek pihenni a csapatok.

Lóránt kezdte a pontgyártást a második félidőben, így ismét tízen belülre került az Alba. Keller Ákos jelentkezett egy triplával, majd Perl 2+1-gyel válaszolt. Jöttek az újabb fehérvári triplák, Lóránt és Simpson is vállalt egyet-egyet, a 24. percben 47-40 volt az állás. Lóránt duplával ötre jött fel az Alba, a Falco pedig időt kért. Ezután kicsit összekapta magát a hazai gárda, Norfleet hárompontos kosarával megint tíz fölé nőtt a különbség. 56-44-gyel várták az együttesek a negyedik negyedet.

Majdnem két perc ment el pont nélkül, majd Pointer két büntetővel törte meg csendet, nem sokkal ezután már csak hat ponttal állt jobban a három és fél perc alatt „nullázó” Falco, jött is az időkérés. Öt perccel a vége előtt Norfleet talált be kintről, majd Borisov is értékesített egy triplát, megint elhúztak tizenkét ponttal a szombathelyiek. Két perccel a vége előtt kilenccel állt rosszabbul az Alba, mint a Falco, és innét már nem volt visszaút. Végül 76-69-re nyerte az ötödik összecsapást a Falco, és majd a Szolnokkal döntőzik, míg a Fehérvár a Körmenddel meccselhet a bronzéremért.

Falco – Alba Fehérvár 76-69 (24-16, 16-13, 16-15, 20-25)
Alba: Simpson 5/3, Keller Á. 9/3, Harris 8/3, Hill 10/3, Lóránt20/3. Csere: Pointer 8, Kovács 2, Horton 6, Keller I.